Tekil Mesaj gösterimi
Eski 31.05.12, 23:20   #11
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Karabasan | Enis Batur

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Subutay Mesajı göster
Varmak istediğim nokta sadece kişisel alınganlık veya kişilerin şahsi hareketlerinin sorgulanması değildir sayın lale. Yoksa burada kişilerin tek tek ne yaptığını sorgulamak sen bu konuya yazıyorsunda bu konuya neden yazmıyorsun gibi yorumlamalar kişisel eleşti boyutundadır.

Benim vurgulamak istediğim ise kişisel tercihlerin toplumsal konulara mal edilerek siz ve biz olarak ayrılmasıdır. Bu ayrımı yapan kişinin ismi veya sıfatı önemli değildir. Bu ayrımı neye istinaden ve kimleri göstererek yapmıştır. Sorum tam budur.

Lütfen beni yanlış anlamayın. Sayın mediter den cevabımı aldığım zaman konuda daha detaylı olarak düşüncelerimi aktaracağım.

Sayın Subutay,
(aslında Sayın sözcüğünü ve kullanmayı hiç sevmem, sayın sözcüğü resmi bir sözcüktür resmiyeti de sevmem, (senin resmiyet amacıyla aramıza bir mesafe koymak amacıyla bana sayın diye hitap ettiğini varsayarak) ben de Sayın diye hitap ediyorum.)

Senin itirazlarını anlamakta güçlük çekiyorum.
Sana bazı konulardaki fikirlerimi (iddiaları) açıklayabilmem için bazı konulardaki düşüncelerini bilmem gerek:

1-Türkiye’nin gidişini nasıl görüyorsun? Gelecek aydınlık mı?
2- Gelecek aydınlık diyorsan: Bu iktidarın yoluyla mı aydınlık olacak? Yoksa bu iktidardan kurtulunacak mı? Nasıl?

Kısacası, Türkiye dönülmez bir yol ayrımında mı, değil mi?
Saflaşmayı, mücadele etmemizi gerektirecek kadar bir tehlike yok mu?

Neyse ben kendi fikrimi söyleyeyim:
Ok yaydan çıkmıştır, Türkiye büyük bir hızla (durduracak güç kalmamıştır) Şeriat yönetimine doğru gitmektedir.
Şeriata, gidiş durmayacaktır, bu yolda (Erbakan’ın dediği gibi Kanlı mı olacak? Kansız mı?’’ bu konuda yani iç savaş çıkar mı çıkmaz mı konusunda bir fikrim yok ama, Dinci zihniyetin Şeriata ulaşıncaya kadar durmayacaklarına eminim.

Siz-biz diye bu ülke çoktan bölündü, sadece hiçbir şey yokmuş gibi yaşayan çağdaş yaşamlılar bunun farkında değil:
Dinci zihniyet, okullarını ayırdı, İş adamları derneklerini ayırdı, marketlerini ayırdı, hastanelerini ayırdı, mahkemeler bile sizli-bizli kişiye göre farklı kararlar vermeye başladı.
Çağdaş yaşamlıların çoğunluğu hala bunun farkında değil.

Birkaç çapulcu PKK bu ülkeyi bölemez, hadi böldü diyelim, sadece güneydoğuyu böler ama, bu laiklik karşıtı gidiş tüm Türkiye’yi, (araba camı) gibi bin bir parçaya bölecek.

Atatürk gibi, düşünen 10 milyon kişi, yaşam şeklimize, tercihlerimize sürekli yeni yasaklar, baskılar getiren, sadece bizim gibi düşündükleri için, ANAYASA MAHKEMESİ, YÖK, HSYK,DANIŞTAY, YARGITAY, gibi kurumları yerle bir eden, Yüzlerce subayımızı içeri atan, yine Milli eğitim bakanının kendi açıklaması ile sadece 2 yılda (2010-2011) yıllarında 7 bin 43 üniversite öğrencisi hakkında soruşturma açan, bunlardan 4 bin 602’sini okuldan uzaklaştıran, 55 ini ise okuldan atan Laiklik karşıtı bir zihniyetle bir arada yaşamak mümkün mü sanıyorsun?

Sen fark etmesen bile şimdiden okullar ve şehirler ayrılmaya başladı, dindar kesim her okulda, her şehirde, her mahallede yaşarken, Çağdaş Atatürkçü,laik kesim artık her okulda okuyamıyor, her şehirde yaşayamıyor.

Eğer benim söylediklerim gibi, Türkiye’nin bir yol ayırdımına geldiğini varsayarsak,
Herkes yaşam şeklini savunmalıdır.
Böylesine bir ayırım varken, tarafsızmış gibi kalmak, (haklının yanında yer almamak, haksızdan yana taraf tutmak demektir.) taraf tutmak demektir.

Bu bazı korkak, kendince uyanık işçi veya memurların, sendikaya üye olmayıp, korktuğu mücadeleye katılmayıp, diğer arkadaşlarının joplanmasına, işten atılmasına seyirci kalmasına ama mücadelede başarılı olurlarsa, kazanılan haklardan paylarını almalarına benzer ki, bu insanlıktan uzak bir davranıştır.

Evet arkadaşım, yaşadığı çağdaş yaşam tehlikedeyken, bu konuda mücadele edenlere katılmayıp izleyenlere, dilimin döndüğünce tehlikede olduklarını söylüyorum.
Onlardan bir kişiyi bile gaflet uykusundan uyandırabilirsem, onların siz-biz olarak bizleri ayırdığını ve tarafını seçmesini sağlayabilirsem ne mutlu.

Çünkü bu iktidar uyguladığı her çağdışı yasak veya baskıda onların bir kısmının desteğini alıyor.
Sigara yasağı diyor: Sözde çağdaşların bir kısmı destek.
İçki yasağı diyor: Sözde çağdaşların bir kısmı destek.
İnternet yasağı diyor: Sözde çağdaşların bir kısmı destek.
Kürtaj yasaklanıyor ; Sözde çağdaşların bir kısmı destek.
Sezaryen yasağı eli kulağında: Sözde çağdaşların bir kısmı destek.

Sözde çağdaş yaşıyorlar ama sıra benim zevklerime daha yasak gelmedi diye : Sözde çağdaşların bir kısmı destek.

Evet arkadaşım bence:
Günümüzde birey internete girebilecek kadar aklı, tahsili varsa taraftır, tarafını seçmek zorundadır.
İki taraf vardır. Tarafsızlar (Tayip Erdoğan’ın deyimi) bertaraf olacaktır.
Başbakan söylüyor, gazeteciler için söyleyince sadece gazetecileri mi kapsar sanıyorsunuz.

Evet arkadaşım,

Atatürk’ün Laik Cumhuriyeti ve özgürlüklerimiz elden giderken, bir taraftan Atatürk tarafından sağlanan Laiklik sayesinde , çağdaş yaşama, çağdaş giyinme özgürlüklerini kullanırken diğer taraftan bunların tek tek elimizden alınışına sessiz kalanları, bir elinde cımbız bir elinde ayna yaşayanları suçluyorum.