Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.06.12, 12:39   #113
Türkü
...> Ata'm İzindeyiz <...

Türkü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 16
Ettiği Teşekkür: 31206
Aldığı Teşekkür: 18860
Rep Derecesi : Türkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Kitaplardan Kelime Yanıkları | Kitaplardan Sevdiğiniz Cümleler

'' Hiçbir şeyden etkilenmeyecek kadar katılaşmak iyi olurdu herhalde. Ancak o zaman da insanlardan büsbütün kopar ve öyle bir yalnızlığa kapılırsın ki hayat katlanılmaz duruma gelir. Bunu yapmayı başaranlar, kendilerini birer canavar haline sokacak gücü kendinde bulanlar da var. Ama sayılarının ne kadar az olduğunu bilsen şaşarsın. Ya da şöyle diyeyim: Hepimiz canavarlaştık, ama yüreğinde bir zamanlar yaşadığı hayatın bir kırıntısını taşımayanımız yok gibi. ''

Paul Auster / Son Şeyler Ülkesinde

'' Geleceğinizle ilgili ortaya koyduğunuz tüm düşünceler, şimdi ne yapacağınıza niyetlendiğiniz bu ana kadar her şey, şimdi yaşamak istediğiniz şeyi size sunmak için bir araya gelecekler.. ''

Ester - Jerry Hicks / Çekim Yasası

'' Bir gün bir beyin cerrahı ile astronot hararetli bir konuşmaya dalmışlar.

Astronot, "Şu dünyanın çevresinde o kadar dolaştım. Aya kaç kere gidip geldim. Ve inanır mısın, bir tane bile meleğe rastlamadım" demiş.

Beyin Cerrahı da söyle yanıt vermiş: "Sen ne diyorsun, ben o kadar beyin ameliyat ettim, tek bir düşünceye bile rastlamadım! ''

Jostein Gaarder / İskambil Kağıtlarının Esrarı

Yaşamında biraz olsun neşe ve eğlence arayanlar ilk önce kapılarını bilgelere kapamakla işe başlamalıdır. Eğlence denince akla en son onları adı gelmelidir. Bilge olup öfkeden kudurmaktansa, cahil olup delice yaşamak daha iyidir.”

''İnsanın başkalarından saygı görebilmesi için önce kendine saygı duyması gerekir. Mutluluk büyük oranda insanın kendisi gibi olmasına bağlıdır.”

''Biz kendi sınırlarımızın farkından olduğumuz ve payımıza düşenden fazlasına göz dikmediğimiz sürece doğa bizi mutlu kılmaya devam edecektir. Doğa her türlü yapaylığın düşmanıdır. Onu işine müdahale edilmediğinde her şey daha güzel olacaktır.”'

Erasmus / Deliliğe Övgü