Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.06.12, 16:08   #13
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Cami yaptırana vergi indirimi

Öncelikle:
Şirketlere veya şahıslara sağlanan (Okul,hastahane,Cami vb) yapımında uygulanan vergi indirimi bir rezalettir. Şahısların vergi kaçırmasına yol açtığı gibi, nakit olarak devlete ödemesi gereken vergiyi, kendisinin belirleyeceği firmalara aktarması demektir.

Bu nedenle teşvik ve vergi indirimi tamamen kalkmalıdır. Vergisini tam olarak alan devlet kendisi hangi ihtiyacı öncelikliyse kaynağı oraya harcamalıdır.

Cami Yaptırana Vergi indirimi konusunu, diğer vergi indirimlerinden ve teşviklerinden ayrı tutmak gerekir.


Öncelikle, (sözde laik olan ülkemizde)

2006 Yılı itibarıyla,
Diyanet bütçesi 37 kurumu solladı KAYNAK


2012 yılı bütçesi içinse: Diyanet bütçesi , Avrupa Birliği Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bütçelerinin toplamı,
Diyanet İşleri Başkanlığı'na ayrılan bütçe büyüklüğünün ancak bir miktar üzerine çıkabildi. KAYNAK


(Sözde Laik Devlet) Bütün inançlara ve dinlere eşit uzaklıkta durması ve hiçbiri arasında ayırıp yapmaması, hiç birini desteklemesi gereken devlet, Devasa bir bütçe ile laikliğe aykırı olarak Diyanet işleri başkanlığını destekliyor.
Bu desteğin üzerine, İlahiyat Fakultelerinin, Okullarda görevlendirilen dindersi öğretmenlerinin giderlerini de ekleyince (Bu giderler Diyanet bütçesine dahil değildir.) memura ,işçiye, emekliye, asgari ücretliye niçin para kalmadığı daha iyi anlaşılır.

Cami yaptırana vergi indiri yapılması demek:


Yukarıda saydığım bütçelerin haricinde, din işlerine bütçe dışı kaynak aktarımı demektir. Bu parayı doğrudan Diyanet İşleri Başkanlığına bağışlasalar bile daha iyi olurdu. Çünkü resmi bir kurum olan Diyanet'in hangi şartlarla kime, kaça yaptırdığı'nın kontrolü daha kolaydı.


Şimdi ise, trilyonları tutabilecek bir vergi geliri (aslında bizim paramız) bir mürit şirket veya kişinin seçimi ile, yine bir mürit şirket veya kişiye aktarılacak böylece bizim paramızı bir taraftan bizim istediğimiz alanlara harcamıyacaklar, diğer taraftan da kendi görüşlerindeki kişilere aktaracaklardır.


Bu uygulamada bir taşla bir çok kuş vurmayı hedeflemektedirler.

1-Diyanet Bütçesi zaten çok yüksek ve göze batıyor,bütçe dışı dine kaynak aktarılacak,


2-Cami yaptıracak şirket ve kişilerin (fatura şişirerek) vergi kaçırması sağlanacak. (Hayır için yaptıracak kişi kendi parasıyla yaptırır, zaten devlete vermesi gereken senin-benim paramla değil.


3-Cami malzemeleri ve yapımı (denetimsiz şekilde) yandaş firmalara verilerek yandaşlar (senin-benim) paramızla zengin edilecek...

__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.