Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.06.12, 10:52   #9
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Okulun Öğrenci Kovma Cinliği

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi araf Mesajı göster
Provakotürlere bende katılıyorum ama ( 3-5 ) türbanlı kız tabirinize katılamıyorum malesef ... Keza bu ülke üçbeş kişilik gruptan ibaret değildir ... Yaş ile kuruyu sap ile samanı iyi ayımak gerekiyor ...
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi araf Mesajı göster
Sağ elinizimi sol elinizimi kullanıyorsunuz bilmiyorum ama... Şimdi herhangi bir elinizi havaya kaldırınız ve lütfen bakınız ? Hangi parmagınız birbirine benziyor ?
Sayın araf Forum Gerçek’e hoş geldiniz.
Birkaç yorumumu eleştirdiğinizi veya onayladığınızı gördüm. Seviyeli üslubunuza ve nezaketinize hayran kaldım. Seviyeli eleştirileriniz için teşekkürler.

Yukarıdaki eleştirilerinize gelince;
Ben ‘’3-5 türbanlı kız’’ diyerek onları küçümsemedim, sayılarının azlığını vurguladım.
Gerçekten tüm (AKP iktidarı öncesi)Türkiye’de sayıları 500’ü bulamayacak kadar azdı.
Kaldı ki, (bana göre)türbanı özgürlük mücadelesi olarak kabul edersek tek kişi bile olsa türban takmasına izin verilmeliydi. Oysa görüyoruz ki türbana özgürlük, demokrasi sözleriyle yola çıkanlar. Sadece dini alanda kıyafet özgürlüğü istiyorlar, diğer alanlarda her gün yeni bir sınırlama ve yasak geliyor.
Bu konudaki görüşlerimi daha iyi yorumlayabilmeniz için TRUVA ATI TÜRBAN başlıklı konumu da okumanızı dilerim. Okuyunca göreçeksiniz ki, çifte sıtandart uygulanmadığı özgürlükler eşitçe uygulandığı takdirde, türban serbestliğinin de sıkıntı yaratmıyacağına inanıyorum.

Türban isteğinde bulunanların hepsinin Laikliği yıkmak gibi bir amaçları bulunmadığını, hepsini aynı kefeye koymamam gerektiğini de yazmışsınız.
Evet ben de tahmin ediyorum ki, çoğunluğu sadece inançları nedeniyle türbanla derslere girmek istiyor, Laikliği yıkmak gibi bir düşünceleri yok ama ne yazık ki, (istemeden bile olsa) Laikliği kaldırmak isteyenlere destek ve yardımcı oluyorlar.