Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.06.12, 02:03   #2
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Cemiyeti" adıyla kurulan Türk Kızılayı, 144. yaşını kutluyor.

1999 Marmara depremi Türkiye’de olmuş en büyük ekonomik kayba yol açan depremdir. Deprem Türkiye’nin en sanayileşmiş bölgesinde olduğu için çok sayıda fabrika ve iş yeri zarar görmüş, çok sayıda bina yıkılmış veya çökme sonunda deniz altında kalmıştır.
Bu kadar yıkıcı bir depremin yaralarını sarmaya çalışan DSP-MHP-ANAP hükümeti çok büyük sıkıntılar yaşamış, Deprem sonrası Tüm Dünya’yı etkileyen 2000 krizi ülkemize zor günler yaşatmıştır. DSP-MHP-ANAP Hükümeti deprem yaralarını sarmak ve yeni geçilmiş olan 8 yıllık eğitime destek olması için DEPREM VERGİSİ ve EĞİTİME KATKI PAYI adları altında yeni vergiler çıkarmış, fakat bu yoklukları propaganda aracı olarak kullanan AKP 2002 seçimlerinde iktidarı ele geçirmiştir.
Ülkemizde 13 yıldır. Deprem vergisi kesilir (birikmiş olması gerekirdi.) Ama Van depreminde gördük ki, çadır yok, battaniye tok,su yok, tuvalet yok, mama yok ,Para yok.
Peki ya eğitim okullar onlarda da para yok, çünkü okula giden öğrencilerden çeşitli isimlerde para isteyip, yardım adı altında hala alınmaya devam ediliyor. Hani halk eğitim ve deprem vergisini vermişti, Neredeler?
Türkiye’de AKP tarafından savrulan,bitirilen sadece satılan fabrika,banka,baraj,liman,akarsu, kurum,kuruluş, ve alınan 500 milyar dolarlık borçlar değil deprem ve eğitim için alınıp ayrı bir hesapta biriktirilmesi gereken vergilerdir.
Yoksa, hiçbir şey üretmeden bu kadar lüks savurganlık nereden geliyor sanıyordunuz,
Üstelikte bu savurganlığa AKP’nin İslami rejimlerle yönetilen ülkelere (Malezya,Endenozya,Somali,Filistin,Libya) gemiler dolusu yardım gönderdiğini düşünürsek, Türk halkına yardım kalmadı galiba,

Kızılay daha geçen yıllarda (görevi olmamasına ve laikliğe aykırı olarak) 2 milyar 300 milyon dolara Pakistan'da Cami ve medrese yaptırdı. KAYNAK

Somali'deki şeriat taraftarı Eşşebab örgütünün yönetimindeki bölgeye yardım yapıldı,çünkü açlık onların idaresindeki bölgede, (söylemesi ayıp parayı silaha veriyorlar da) zaten onlarda (Eşşebab) yardımdan bir süre sonra bomba patlatıp, Türkiye’ye gelmek için sıraya girmiş, 100 kişiye yakın Somali’liyi öldürdü. KAYNAK

Somaliye yardım götüren iki Türk yardım çalışanı hükümeti devirmek istediği belirtilen İslami El Şebab örgütü ile görüştükleri gerekçesiyle tutuklandı.
Türkiye’nin Somali büyükelçisinin devreye girmesi ile kısa bir süre içerisinde serbest bırakıldıkları bildirildi. KAYNAK

Bizim depremzedeler mi? Çadır mı? Boş veren çadırı, battaniyeyi,yaşamsal gereksinimleri,

Ahiret için Cami, medrese lazım mı? haber verin.Anında yaptırsın KIZILAY...