Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.06.12, 21:50   #24
Rukia
« En Akıllı Bızdık »

Rukia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 177
Ettiği Teşekkür: 9714
Aldığı Teşekkür: 15796
Rep Derecesi : Rukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Açılımın yeni ayağı: Kürtçe seçmeli eğitim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Subutay Mesajı göster
Ya ben mezun olalı çokmu oldu galiba hatırlamıyorum lütfen hatırlayanınız var ise düzeltin. Ben orta okulda ve lisede 4 ders saatini geçmedi Türkçe dersim. Şimdi seçmeli olan kürtçe 4- 6 ders saati arası mı?

Pardon ama hangisi seçmeli oluyor? Türkçe'mi Kürtçe'mi ?

Ya İran'da Şah'ın Irak'ta Saddam'ı devrilmesinde aktif rol oynayan Suriye'de Esad'ı devirmek için yırtınan Türkiye Cumhuriyetinde PKK nın içinde bulunan en çok etnik kökenli birey kürttür.

Kimse biz horlandık dışlandık demesin doğıuya devlet ne kadar gittiyse Karadeniz'e İç Anadolu ya da o kadar gitmiştir. Ama emperyalizmin kuklası olmaktan vazgeçmeyenler hala özgürlük çığlıkları atarak terörizmi destekliyorlar.
Doğru biliyorsun Subutay. İlköğretim ve orta öğretimde Edebiyat ve Dil Anlatım olmak üzere toplamda 5 ders saati görülüyor.

Ama bahsi geçilen dilin 4-6 saat arası yapılmak istenmesi amaçları bazi ortaya koyuyor. Seçmeli dil elbette olur. Ama en fazla iki saat, ilgisi olanlar için. Ki bu diller dünya dili olmalıdır.

Bu noktalra bakınca ben hiçte iyi niyet göremiyorum bu uygulamada.
Rukia isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Rukia'in Mesajına Teşekkür Etti.