Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.06.12, 16:29   #13
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Hanımının altında bir araba, kendi altında bir araba!

Cahil halkı kolayca kandırarak,oya dönüştüren AKP benzeri Amerikancı politika izleyen sağ partiler,eğitim seviyesi düşük,kolayca etkilenip kandırılabilen kesimlerden gelen oyları demokrasi ilan edip.'Ben çoğunluğun oyunu aldım,çoğunluk demokrasidir,Ben ne istersem o olur' çığlıkları atarken,
diğer taraftan da Eğitim seviyesi yüksek, bilinçli ve kolay kandırılıp oy haline dönüştüremeyecekleri kesimi,hiç dikkate almaz,konuşturmaz joplatır (memurlar,öğrenciler,işçiler)
Çünkü onlar;ülkenin nasıl eşe dosta ve yabancılara peşkeş çekildiğini,ülke gelirinin (yetim hakkı)yandaşlara (nasıl) aktarıldığını, kimlerin ,nasıl bir günde trilyonlara ulaştığını bilirler.

Bu nedenle bildiklerini (masallarla uyutulmakta olan) halka anlatıp onları bilinçlendirmesini engelleyebilmek için her türlü baskıcı ve yasaklayıcı kanunları ve yolları deneyerek, gerçekleri halka anlatmalarını engellerler, halkı aydınlatmak için yapabilecekleri her türlü etkinlikler (basın açıklaması, miting, yürüyüş, slogan atma, pankart açma vb) yasaklarlar, daha sonra bu etkinlikleri yasadışı ilan ederek (tabi ki yasa dışı olacak, yasayı kendisi işine geldiği gibi çıkardı) yapmaya kalkanları joplayarak susturur, çevrede olan tahribatı da eylemcilere mal eder, cahil halkın gözünden tamamen düşmelerini sağlar.

AKP gibi partiler, Bu yüksek tahsilli kesimin seçimlerine de güvenmezler,
Tüm hakim ve savcıların; HSYK, YARGITAY,DANIŞTAY,ANAYASA MAHKEMESİ gibi üst yargı kurumlarını,
Öğretim görevlilerinin dekan, rektör ve YÖK başkanını,
Öğretmenlerin ve öğrencilerin okul müdürünü,
Doktorların başhekimlerini seçmesini katiyen demokratik görmezler.
AKP ve benzeri partiler bilir ki, Bunlar eğitimli kişilerdir,Eğitimsiz halk gibi kolay kandırılamaz göreve doğru kişiyi seçerler.
Bu nedenle onların seçim yapmalarını istemez bu görevlere kendi atama yapar, eğer derseniz ki önceki hükümetlerde aynısını yapıyordu, Eğer AKP’de aynısını yapacaksa ne farkı varda geçmiş hükümetleri (kendi adamlarını yerleştirdiler diye) karalar durur. Üstelik
Çok partili döneme geçtiğimiz 1950'den günümüze geçen 62 yılın:
10 yılını MENDERES,
10 Yılını ÖZAL,
10 yıl kadarını da ERDOĞAN ,Anayasayı değiştirebilecek ezici bir milletvekili çoğunluğu ile yönetmişlerdir.

AKP seçim afişlerinde Menderes ve Özal'ı kullanarak onların izinde olduğunu söylemektedir.Doğrudur, gerçekten DP ve ANAP, AKP zihniyetinde, (Amerikancı politikalar uygulayan) partilerdir. O zaman (diyebiliriz ki) 30 yıl, AKP zihniyeti bu ülkeyi yönetmiştir.

20 yıl kadarını da AP-DYP yönetmiş,
MHP,MSP,CHP ve DSP ise TOPLAM 12 yıl kadar, ya koalisyon veya az bir milletvekili çoğunluğu ile kesintili olarak yönetilmiş ve istedikleri değişiklikleri yapamamışlardır.

Halkın fakir ve eğitimsiz kalmasının sebebi, son 62 yılın yaklaşık 55 yılını yöneten Amerikancı sağ partilerdir.
Bu partiler (Din ve Milliyetçilik konularında) kolayca etkileyebildikleri eğitimsiz, gelir düzeyi düşük kesimden oy alırlar.
Halkın cahil kalması için de çok çocuk yapmasını isterler.
Dershaneleri ve Özel okulları desteklerler ve parası olan dershanelerde veya özel okullarda veya (Erdoğan’ın kendi çocukları Amerika’da üniversite okudukları gibi) yurt dışında sınavsız üniversitelerde okumasını sağlarlar.
Daha sonra imkansızlıktan okuyamayarak geri bırakılmış kesimi kolayca kandırarak oylarını alırlar.

Kendileri devletin bütün imkanlarından (bir eli yağda, diğeri balda) yararlanırken,
yoksul halkın dikkatini işçi ve memurun aldığı üç kuruşa veya sendika başkanının maaşı gibi konulara çekerek onları bir birlerine düşürmeye, halkın gözünden düşürmeye gayret ederler.

Mediter