Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.06.12, 01:10   #5
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türk Soykırımı Anma Günü (25 Nisan)

I. Dünya Savaşı öncesinde Van Vilayetindeki etnik dağılım tartışmalı bir konudur ve değişik kaynaklara göre farklılık göstermektedir.

Genel olarak 1914 yılında Ermeniler yoğun halde daha çok Van Gölü kıyılarında yaşamaktaydılar. Bu yerlerde Van Gölünin üç alt ilçesi; Havasor, Van şehri, Tımar, Erçek ve Erciş alt birimlerinden oluşmaktaydı. Van Gölünün kuzeyinde ise Erciş ve Çatak bulunuyordu.

Van Gölünün Güney Şadak, Başkale ve Bahçesaray vardı.

1896 Osmanlı nüfus sayımı Ermenilerin nüfusunu 79.998 olarak vermektedir. Ermeniler Van şehrinin %35'ini, Erciş'in %64'ünü, Çatak'ın %37'sini, Başkale'nin %18'ini, Bahçesaray'ın %48'ünü oluşturuyorlardı.

Ermeni Patrikliğinin 1912 sayılarına göre ise Van'da 110.000 Ermeni bulunuyordu.

1914 Osmanlı nüfus sayımı Ermeni nüfusunu 67.797 ve Müslümanların nüfusunu ise 179.422 olarak vermektedir...

Kaynak: Vikipedi

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.