Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.06.12, 14:24   #1
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131272
Aldığı Teşekkür: 42658
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Bilim Alanının Sabotajı

Simdi Domatesle, Patatesle ugrasmadigim icin, O konuya katilamiyacagim, Üzgünüm.
Benim Alanim Teknik olaylar, daha interessant görüyorum bu Bölgeyi.
Simdi size baska bir konuyu gözün önüne sermek istiyorum.

Coktan beri bilgisayar dünyasinda gezindigim icin, su Viruslar bilgisayarlari nasil etkiledigine merak salmistim.

Hemen hemen 2 seneden beri Bilgisayar dünyasinda stuxnet gezindi.

Bu Virus tipi cogunlukla Orta Asyada faliyetteydi, daha dogrusu, Iran Atom Programini sabota etmeye yariyordu, ayni zamanda Süper ispiyondu.

Bunun ikinci Kardesi Flameyde, oda uzaktan bilgisayarin icine girip, arka taraftan portlari acip kendisini tamamliyan bir Programdi.

Isi, Irana saldiri aninda sabota yapip, cogu alani etkisiz hale birakabilecek bir Programdi.

Tabiki, buda yetmiyordu, Cesitli kuvvetler bunu daha etkili hale getirebilmek icin, dahada modifize etmislerdi.
Tabiki bu arada kontrol altindan cikmisti.

Diyeceksiniz buda ne oluyor simdi.

Merak etmeyin, hepinizin Meragi giderilecektir.

Ilk önce su haberi sunayim: http://www.habervakti.com/?page=news_details&id=70765

Haberi okuduktan sonra, asagidaki yoruma dikkatinizi cekeyim, yorumu Persembe 07.06.2012 Saat 11:42 de biraktim, Tabiki Almanya saati.

Ayni Zamanda, Cesitli Alman Forumlarindada, konuyu acmistim, bazilari Türkce bilmedikleri icin, acaba haber dogrumu, yoksa sadece bir hikayemi diye, ayirt edemedikleri icin sildiler.

Bazilari da olabilir diye, kalmasina müsade verdiler.

Uzun lafin Kisasi, ayin dokuzunda, haber dünyasinda Flame Intihar ediyor diye haberler yayilmaya baslanmisti.

Iki gün sora.

Interesant olan dava, Flamenin kendi kendini öldürme Programi vardi.
Tabiki bu Manipulazyondan sonra, O modula güvenirilmi o baska bir yerde yaziyordu.
Onun icin Microsoft güvenilir dosyasini iptal edip, yeni bir modul yüklendi, ve ayin dokuzunda, bu Söhrete dayanamiyan Stuxnet/Flame kendine kiymaya basladi, Allah Rahmet eylesin.

Simdi size sorayim, Ankarada siyah delik alaninda bir deneye gecselerdi, Stuxnet/Flame yüzünden, burada bir kaza ciksaydi.

Zentrali Ankara olmak üzere, dünyanin geriside o siyah delik icinde yer alirdi.

Olabirmiydi böyle bir sey?, "Mümkündü".

Cünkü Isvicrede, siyah delik deneyinde gözlemci olarak 22 Ülke vardi, aralarinda Türk bilim adamlarida bulunuyordu.

Simdi piyasa Stuxnet/flame davasindan, bayagi suskun.
Daha fazla bilgi almak isteyenlere, Tabiki geri kalan sayfalarida, linkleye bilirim.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti