Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.06.12, 14:27   #8
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1429
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32399
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Adım adım faşizm: Her öğrenci fişlenecek

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
28 Şubat dönemini sık sık ''Türbanlı öğrencileri fişliyorlardı.'' edebiyatı yapan zatı muhteremler.
Kendileri bu fişlemeyi ellerinden geldiği kadar gerçekleştirmeye çalışacaklardır.
Amaç mahalle baskısı oluşturmaktır, üstelik tam anlamıyla fişlemeyi gerçekleştirmeleri de gerekmez,
Toplumun ve ailelerin üzerinde oluşturacağı baskı yeter.
Her aile (AKP iktidarda olduğu müddetçe) çocuğunun hangi kurslara giderse, hangi kitapları okursa, hangi etkinliklere katılırsa önünün açık olacağını veya enggeller çıkarılacağını bildiği için (çocuğunun geleceğini düşünüyorsa) ister istemez o etkinliklerine yönlendirecektir.
İstenen budur. Bir nevi mahalle baskısı yani.
Artık, Laiklik taraftarı etkinliklere katıl, kitapları oku da, bak bakalım kariyerin nerelere kadar uzanacak...
Genel olarak bir baskı oluşturulabilir bu konuda söylediklerinize katılıyorum ama iş eve gelince orda durar malum evde olanlar evde kalır..

Aslında bu elektronik kimliği çıkarırlarsa o zaman yandık demektir bu uygulamanın bir pilot şehri vardı gerçi elektronik kimliğide gerek yok.. paranoyakça gelecek ama cebimizdeki paranın üzerindeki parlayan şeridin bir tür manyetik çip olduğunu bile düşünebiliyorum bazen..

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.