Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.06.12, 22:41   #34
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,532
Ettiği Teşekkür: 29736
Aldığı Teşekkür: 33084
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Türk Jetini Suriye Düşürdü

Tarih boyunca savaşlar, siyasi gerilimin doruk noktaya çıkmasından sonra bir kibritin ateşi ile başlamıştır. Siyasi gerginlik ayyuka çıkmadan, bir uçağın düşürülmesi, bir hücumbotun batırılması, bir karasınırı tecavüzü hiçbir zaman savaşa sebep olmamıştır..

Türk keşif uçağının Suriye tarafından vurulma sebebi, kesinlikle mevcut hükümetin bir yılı aşkın süredir her vesile ile Suriyeye karşı savaş çığlıkları atması, müdahale tehditleriyle karşı tarafın sinir sistemlerini zorlamasından kaynaklanmaktadır. Çok kısa bir süre önce de Genelkurmayın “ hükümet karar verirse biz uygulamaya hazırız” sözü siyasi tırmanışın üzerine tuz biber ekmiştir. Eğer bundan bir kaç yıl önce uzun süreli dahi deniz ve kara sınırlarının ihlali ve ihlali sanılan bir durum olsaydı, asla böyle bir olayla karşı karşıya kalınmazdı..

Amatör kameralardan çekilen görüntülerden kumsaldaki Suriye vatandaşlarının hadiseyi izlerken gösterdikleri sevinç ve uçaksavar silahlarının atış sesleri, Samandağdan uçakların kendi üzerlerinden güneye gidişini izleyen, patlama sesini duyan, geçen iki uçaktan birinin geri döndüğünü de gören vatandaşlarımızın söylemlerinden çok şey açık seçik ortadadır..

Suriyenin hava sahasının radarlar ve havasavunma sistemleriyle çok iyi korunduğu SSCB dönemlerinden beri bilinen bir konudur. Suriye diplomatik ağızlarla ne derse desin, doğrusu; yanında bir avcı uçağıda bulunan bizim keşif uçağımızın Lazkiye bölgesindeki askeri tesislerinin havadan fotoğrafını çektiğini düşündüğü için vurmuşdur.. Bilinen diğer bir husus ise Suriye hava savunma füze bataryaları Rus silahlarıdır ve Rus teknisyenler halen bu sistemlerde teknik danışmanlık yapmaktadır.

Şubat 2012’de Parti sitesinde bir makale yayınlamıştım: “Ortadoğu Yanacak” diye.. Hızla gidilen yol işte bu yoldur.. Başıbozukluğa sürüklenen Suriye, parçalanmış Irak, son aşamalara getirilen Kürt devleti, Malatya Kürecik Radar sistemleri nedeniyle’de her fırsatta Türkiye’ye diş bileyen İran..

Mızrak çuvala sığmaz, delecektir!. Kedinin üzerine çok gider ve sıkıştırırsan kedi, kedi olmaktan çıkar kaplan kesilir.. Suriyenin’de durumu budur..

Mevcut hükümet ve düzen partilerinin çapsızlıklarından hala bir ışıklı yol bulabileceğini umanlar, boşuna heveslenmesinler..

Her geçen zaman, meydana gelecek olaylar ve koşullar ne kadar haklı olduğumuzu gösterecektir.. Bu günler bile aranır olacaktır..

Güneş çoktan batmış!..

Osman PAMUKOĞLU
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.