Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.06.12, 23:11   #5
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 4 Şehit Daha

Yine nur yüzlü, mangal yürekli şehitlerimiz, yine ağlayan analar, bacılar, eşler, bebeler,
Biz de ağlamaktan beteriz, yanar yüreğimiz ama ‘’Ağlarsa anam ağlar!’’ demiş atalarımız, ağlamasın artık Mehmetçiğimizin anası.
Kahroluyorum Mehmetlerim, Aslanlarım canlarım.
Her düşüşünüzde bir parçamızda sizlerle düşüyor toprağa inanın…

Nasıl bu hale geldi bu terör?
Anne veya babalarına isteklerini yaptırmak isteyen yaramaz çocuklar: ağlarlar, sızlarlar, kendilerini yerlere atarlar, eşyaları fırlatarak çevresine zarar verirler veyahut ta çekip gidecekmiş gibi yaparlar böylece isteklerini zorla yaptırmak isterler.

Bilgili anne babalar bu tuzağa düşmezler, çocuk ne kadar ağlasa sızlasa onların bu tür zorlamalarına karşı isteklerini yerine getirmezler. Bilirler ki bir kez bile böyle ağlama sızlama veya zor kullanarak isteklerini yaptırırlarsa, (yine aynı yolu kullanarak) isteklerinin sonu gelmez.
Her aklına geleni yaptırmak için (büyüseler bile) sürekli bu yolu alışkanlık haline getirirler. Evden kaçacakmış, intihar edecekmiş veya bir şeye zarar verecekmiş tehditleriyle sürekli yeni tavizler koparırlar.
Birazcık çocuk ve insan psikolojisinden anlayan bunu bilir.

Silahı ve katliamları ve ölümü araç olarak kullanan terör örgütleri, terör yoluyla (korku salarak) isteklerini hükümetlere zorla yaptırmaya çalıştıkları için, şımarık çocuklara benzerler, Bir kez bile ‘’Terör yapma, seninle masaya oturalım, isteklerini yerine getireyim.’’ Denir ve terör örgütü cesaretlendirilirse;
Terör örgütleri , terörü azdırdıkça isteklerinin yapılacağına inanmaya başladığı için, terör olaylarını gittikçe daha fazla tırmandırır..
Bu nedenledir ki, Dünya’nın hiçbir hükümeti terör örgütleri, silah bırakmayı kabul etmedikçe onlarla masaya oturmaz, bu uluslar arası bir kuraldır.
İngiltere İRA’yı, İspanya ETA’yı tavizsiz bir mücadele ile silah bırakma şartıyla bitirmiştir.

Ne yazık ki AKP, gerek seçim kazanabilmek, gerek Anayasa oylamasını kazanabilmek Yargıyı kendisi atayabilmek, gerekse de Türkiye’yi Atatürkçü , Laik çizgiden uzaklaştırabilmek için Kürt kökenli seçmenlerin oylarını alabilmek, PKK ile gizli görüşmeler yapılmasını sağlamış, Anlaşmaya göre, Bölücübaşı tek kişilik hücresinden, duvar kağıtları İtalya’dan getirilen villa hapishaneye taşınmış, Ergenekon davası tutukluları tek kişilik hücrelerinde eziyet çekerken , Bölücübaşının canı sıkılmasın diye yanına PKK militanları verilmiştir.
PKK da oylama süresince ateşkes etmiş, Anayasa oylamasını (boykot etme) ayakları yapmış ve Anayasa oylamasına hayır dememiş, aksine Doğu ve Güneydoğu büyük bir yüzde ile EVET demişti.
AKP istediğini elde etmiş, Anayasa oylaması kazanılmış, Yüksek yargı İktidara bağlanmıştır. AKP’leşen yargı ile AKP iyice dokunulmazlık kazanırken, AKP karşıtları ise AKP yargısının elinde oyuncak olmuştur.
Fakat PKK' terörü yükseltirsem istediğimi yaptırırım inancı doğmuştur.

AKP yargıyı ele geçirebilmek için PKK’ya verdiği tavizlerin sonunun gelmeyeceğini , taviz verdikçe yeni tavizler istenip terörün tırmandırılacağını ya bilmemekteydi veya bilmekteydi ama yargıyı ele geçirip, gelecekte hesap vermekten kaçmak, karşıtlarını yargı yoluyla ezmek daha önemliydi.
Sonuç olarak; Terör örgütleriyle (silah bırakmadan) gizli anlaşmalar yaparak onları muhatap olarak almak, onlarda mücadeleyi sürdürdükçe daha fazla taviz elde edecekleri inancı doğurur.
Bunun en güzel kanıtı da terör örgütü ile tavizsiz mücadele sonucunda 0’lı sayılara düşen şehit sayımızın, Açılım masallarıyla birlikte nasıl tırmandığını gösteren istatistik rakamlardır.

-YILLARA GÖRE TERÖR ŞEHİTLERİ-
-2001 yılında 0 şehit
-2002 yılında 6 şehit
-2003 yılında 21 şehit
-2004 yılında 73 şehit
-2005 yılında 92 şehit
-2006 yılında 121 şehit
-2007 yılında 118 şehit
-2008 yılında 150 şehit
-2009 yılında 135 şehit
-2010 yılında 141 güvenlik görevlisi terör saldırısında şehit oldu.

ALINTI
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.