Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.06.12, 10:36   #3
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sıra Ertesi Gün Hapında

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Türkü Mesajı göster
Türkiye'de öyle sanıyorum ki her türlü sorunlar çözüldü,bir tek yatak odası sorunu kaldı ben artık böyle düşünmeye başladım.

Keşke insanların özel yaşamlarını bu kadar didikleyene kadar,adil yaşam alanları sağlansa ya da teröre son verilse,işsizlik son bulsa,eğitim için yeni alanlar oluşturulsa,çocukların daha sağlıklı gelişimi için doğa korunsa.........
Haklısın ama sorun çözmeye çalışan kim?
Onlar, yaşam şeklimizi, kendi yaşam tercihlerine göre şekillendirmeye çalışıyorlar.
Kürtaj konusu da, ertesi gün haplarının kimler tarafından kullanıldığının araştırılması da ,bu yönteme sıkça başvuran evlilik dışı ilişkileri (onlara göre zina) engellenmesi, yasaklanmasının ön adımlarıdır.
Çünkü bu tür (evlilik sorumluluğu almak istemedikleri için nikahsız birlikte olan çiftler) ''Nasıl olsa önlemini alıyoruz, önleme rağmen hala hamilelik olursa kürtaj çözümü var.'' diyerek özgür davranıyorlardı.
Oysa her iki yasa (ertesi gün haplarının takibi ve kürtajın yasaklanması) yasaları bu tür yaşantısı olanları tedirgin etmeye yöneliktir.
İlk anda olumlu gibi düşünülebilir ama hiçbir kişiye zararı olmayan bu tür yaşamlara (dolaylı yoldan da olsa) baskı uygulanması demokratik değildir.
Zaten iktidarda bunun demokratik olamayacağını farkettiği için, konu ile ilgili soruları sudan bahanelerle geçiştirmektedir.