Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.07.12, 14:36   #3
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75973
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Unutulmaz Cezayir dosyasında işkence fotoğrafları ilk kez paylaşıldı

300 yıldan fazla Osmanlı egemenliği altında kalan ve hiç bir şekilde, dilini, inancını ve kültürünü unutmadan ve baskı altında kalmadan yaşayan bir halk Cezayir halkı.

Osmanlı'dan sonra girdikleri Fransa egemenliği altında 130 yılda dillerine bile yabancılaştırılan, eski kültürel mirasından koparılan ve asimile edilen bir ülke. Halkının büyük çoğunluğu hala Fransızca konuşmakta.

Başka ne beklenebilirdi ki!..

Yapılan vahşeti bile sineye çekebilecek kadar koparılmışlar köklerinden ve belki de biz onlardan çok daha fazla üzülmekteyiz bu dramı okuyup, resimlerine bakınca...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.