Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.07.12, 17:51   #9
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Şike Davasında Aziz Yıldırım'a Tahliye

Alıntı:
1 sene boyunca sadece TUTUKLU olarak içeride yattı bu isim.. Tutuklunun ne demek olduğunu biliyorsunuzdur sanırım..ve yine tutuklu bir şahsın suçlu olmadığını da bilirsiniz.. 1 sene boyunca sadece tutuklu olarak kaldı.. hemen, mahkeme kararı verir vermez 6 sene daha içeride kalmasını mı istiyorsunuz..
İlk yanıtımda "suçlu" kelimesini ya bugün verilmiş olan kararın etkisinde kalarak yada dikkatsizlikle kullandım sanırım. Az buçuk bilirim tutuklu ile suçlu arasındaki farkı.

Benim orada vurgu yaptığım asıl konuyu atlayıp bunu öne çıkartman en azından yapmış olduğum yanlışlığı düzetme ve göze sokma babında faydalı olmuş...

Genele yazdıklarına gelince... Futbolun içinde bir şekilde olupta dönen bu dolaplardan haberdar olmayan kişi hemen hemen yoktur sanırım. Mahkemenin verdiği kararda suçun işlendiğini göstermekte. Yargıtay süreci var daha ve kesin karar o zaman belli olacak.

Yazının sonunda bağımsız! adalete güvendiğini söylerken davanın görüldüğü mahkemede adalet denen dişlinin bir parçası. O son satıra gelene kadar fanatiklik tavan yapmış ve bu mahkemenin verdiği karara karşı, "Biz" lafını kullanarak sürecin haksız işlediğini ve verilen ilk kararın kabul edilemez olduğunu düşünmektesin hala.

Ergenekon ve balyoz da işlediğini söylediğin hukuk! demek bu süreçte iyi işlemedi...

Ergenekon ve Balyoz'u, Aziz Yıldırım davasının onda biri kadar dikkatli izlemiş olsaydın, orada 3 yıldan fazla süredir tutuklu bulunan ve hala neyle suçlandıklarını bilmeyen insanlar içinde belki biraz hırçınlaşabilir, güvendiğin adalet! sistemini bir nebzede olsa sen de eleştirirdin.

Alıntı:
Ayrıca.. Takımınız ne olursa olsun..tuttuğunuz umrumda değil.. Ergenekon ve Balyoz diye bilinen davalarda ''işleyen'' hukuk sebebiyle AKP'yi her fırsatta eleştirenlerin, mahkemeleri her fırsatta eleştirenlerin söz konusu Fener Bahçe olduğunda nasıl ''bağımsız mahkeme yanlısı'' kesildiğini de bu ilahi komedya içinde izleme fırsatı bulduk..

Ya hepsinde mahkemeleri eleştirirsiniz ya da eleştirmezsiniz.. Aksi taktirde canınızın istediğinde eleştirip canınızın istediğinde eleştirmemek en hafif tabiriyle iki yüzlülüktür..
Hakikatten bu, en hafif tabiriyle iki yüzlülüktür...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.