Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.07.12, 02:08   #18
metatron
Yeni Üye

metatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5
Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 89
Rep Derecesi : metatron Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türkiye'de Ekonomik Krizler

Kaynaklar arasında milliyet de vardı.. (Aydın Doğan)

Şimdi Dış Borç olayı farklı, borçlanma çok farklı..

Borçlanma, elden bizzat ülke adına alınan faizli paradır.. IMF vardır bunun için..

Dış borç, ithalat ve ihracat arasındaki cari açıktan oluşur.Elden para almıyoruz doğrudan..

Dolaylı olarak alınmış gibi düşünmek lazım..

Çinden sonra ekonomide 2.yiz..

Özelleştirme konusuna gelirsek,

Bakın, TEKEL işçileri 6 ay çalışıp 6 ay yatıyorlardı.. Ve tam maaş alıyorlardı 12 ay boyunca..Aynı vasıfta Köyhizmetleri İl Müdürlüğünde çalışan mevsimlikler çalışmadığı 6 ay para almıyordu.. Bunlara adaletsizlik olmuyor mu?

Sadece onlara değil, hepimize, herkese haksızlıktır.Ben çalışacağım, adam 6 ay çalışmadan para alacak.. Ne güzel dünya..

diyelim ki Ben Başbakanlık Haber Alma ve İstihbarat Dairesinde çalışıyorum.(Telefonlarınızı dinleyenlerden diyelim ) şimdi ben 16-18 saat çalışacağım günde ve bu adam çalışmadan para alacak..Yemezler. (Abim orada çalışıyor ondan biliyorum, yüzünü görmediğim günler oluyor)

Özelleştirildi şimdi hak ettikleri kadar maaş alıyorlar.. Ülkede kriz yok.Kimse olduğunu söyleyemez.Sadece ADALETSİZLİK var.Ücret konusunda.. Özellştirmedeki amaç da bunu kaldırmaktır..

karadeniz sahil yolu 20 yıldır yapılamıyordu, özelleştirildi 7 yılda cillop gibi oldu..

Biraz gerçekçi-realist olalım.