Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.07.12, 02:15   #25
Karagöz
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 327
Mesajlar: 1,764
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 9000
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türkiye'de Ekonomik Krizler

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi metatron Mesajı göster
En çok açlıktan insanın öldüğü ülke (somali vb gibi kıtlık yerleri hariç) ABD'dir.

Şimdi ekonomisi kötü mü olmuş oluyor..?

Saçma bu.Mantık yanlış..

Ben hep savunmuşumdur, Cumhuriyet Tarihinin en iyi ekonomisine sahibiz.Fakat adaletsizlik mevzu bahistir.. gelir dağılımında adalet yok..

Aç insan heryerde var.Atatürk zamanında da vardı, inönüde de, ecevitde de, yılmazda da.. bu bir ölçüt değildir..

Dersaneye gitmek zorunlu bir iş de değildir bu arada.. devlet gideceksin diye zorunluluk tutmuyor değil mi? Özeldir.Özel eğitim kurumudur.Paran varsa gidersin..

Şimdi benim durumum iyi değil, özel bilmem ne üniversitesine gidip sonra taksitleri ödeyemedim diye ekonomi kötü diyebilir miyim? Böyle bir mantıksızlık olmaz..

Ekonomi fevkaladedir.Gelir dağılımındaki adaletsizlik ortadan kalktığı an, önümüz açıktır..


Alıntı:
Açlık sorununun boyutları

Açlık ve yoksulluk sorunu dünyada daha yoğun olarak kırsal yörelerde gözlemlenen bir sorundur Yapılan araştırmalar günümüzde dünya nüfusunun yarısının günde 2 dolardan, 1,5 milyar insanın ise günde 1 dolardan daha az bir gelirle yaşadığına işaret etmektedir Dünya genelinde açlık çeken 800 milyonu aşkın insanın %80’ini, gelişmekte olan ülkelerin kırsal yörelerinde yaşayanlar oluşturmaktadır Dünyada her yıl 11 milyon kişinin açlık veya yetersiz beslenme yüzünden öldüğü tahmin edilmektedir 300 milyonu çocuk olmak üzere, 800 milyon açlığa maruz insanın 203 milyonu Sahra Altı Afrika’da, 519 milyonu Asya ve Pasifik’te (221 milyonu Hindistan’da, 142 milyonu Çin’de), 53 milyonu Latin Amerika ve Karayipler’de, 33 milyonu ise Yakın Doğu ve Kuzey Afrika’da yaşamaktadır.

Amerika ile ilgili bir haber


Amerika ile ilgili başka bir haber


Amerika'nın ekonomisi batıktır. Açlıktan ölen insan sayısı arttıysa bu çok normaldir. En üstteki alıntıda da diğer iki bağlantıda da Afrika'dakinden ya da Somali'dekinden daha fazla insanın öldüğü yazmıyor. Dolayısıyla mantık yanlışlığı yok. Sadece kavrama hatası var. Amerika'nın ekonomisi batık durumdadır. Açlık da ekonomi battıktan sonra hızla büyümektedir ve evet bu Amerika'nın ekonomisini kötü yapıyor. Çünkü Çin'e de 1 trilyon dolardan fazla borçları var. Amerika dünyada açlıktan en çok insanın öldüğü ülke değil belki ama şu kesin ki dünyada en çok borcu olan ülkedir. Balonu da patlamıştır. Küresel sermaye bir bir Amerika'yı terk etmektedir...


Cumhuriyet tarihinin en iyi ekonomisine en başında da söylediğim gibi borçlarla sahip olduk. Anyı konu hakkında tekrar tekrar yazmaya lüzum yok görüyorum ki demagojiden vaz geçmiyorsunuz.


Atatürk döneminde de açlık vardı demişsiniz. Elbette olacak, işgalden yeni kurtulmuş ve savaştan çıkmış, Tekalif-i Milliye kararlarına elinde ne var ne yoksa vermiş bir millet aç olmasın da kim olsun ? İnönü döneminde de İkinci Dünya Savaşı vardı. Yani verdiğiniz örnekler biraz tutarlı olsun. İki dünya savaşı sonrası ile şimdi ki zaman bir mi ?


Evet dershaneye gitmek zorunlu bir iş değil. O da gider hamal olur ne var bunda. Yani üç çocuktan üçü de memur olacak değil ya ikisi hamal olsun biri de asker olsun. Fetihlerimiz sırasında can versin.


Özel bilmem ne üniversitesi ile dershane arasındaki ayrıma varamıyorsanız, nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama ikisi aynı şeyler değildir.


Ekonomi fevkalade falan değildir adeta pisliğin içinde yüzmektedir. Gelir dağılımındaki adaletsizliğin kalkmasını beklerseniz çok beklersiniz. Asgari ücreti de bu hükümet hesaplıyor, asgari ücrete de bu hükümet zam veriyor, memura da bu hükümet zam veriyor. Acaba gelir dağılımını gökten peygamber mi inip düzeltecek. Bak ona inanırım, çünkü epeyce yoldan çıkmış bir devletimiz var ve benim bildiğim peygamberler yoldan çıkan kavimlere/devletlere gönderilirler.
__________________
Karagöz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Karagöz'in Mesajına Teşekkür Etti.