Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.07.12, 17:57   #10
Damon
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Damon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 78
Ettiği Teşekkür: 16630
Aldığı Teşekkür: 12032
Rep Derecesi : Damon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: Utandıran Türkiye Anketi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Engellilerin evden çalışmasında bir sakınca göremiyorum ama onun dışında komşu istememe yada söylenilen diğer olumsuz nedenler gerçekten çok bencilce nedenler olmuş..

Evden çalışma olayı engelliler için bence bir kolaylıktır ve bu sosyalleşmenin önünde bir engel olduğunu zannetmiyorum sebebimde bu olsun..

Çalışabilirler, onların kendi isteklerine bağlı birşey bu. Belki evinden dışarı çıkamayacak kadar yüksektir engel oranı, onlara da çıkın işyerlerinde çalışın diyemez kimse, malum kaldırımlarımız, işyerlerindeki çıkmaları imkansız merdivenler... vesaire saire...

Ama demek istediğimi sen anlamışsındır, evde çalışsın diyenlerin düşünceleri, böyle insanlarla bir arada çalışamam kibridir.

Ha evet sosyalleşmeleri kendi ellerinde bazılarının, kişi önce kendine acımayacak, dışlandığını hissediyorsa, başka arkadaşlar edinmeye çalışacak.

Ben mesela doğuştan işitme sorunluyum, neler çektiğimi Allah ve ben bilirim.

Zamanla kendimle dalga geçmeye başladım Duymuyorum bana sesleneni, bana eh be yırtındık, duymadın diyorlar ben de çanaklarım arka tarafı kapsamıyor derim ya da ne bağırıyon sağır mı var derim, yerlere yatarlar

Kızım için de kendi ağzımla özürlü o anlamaz dediğinizi derim, insanlar tuhafca bakarlar bana, hiç de gocunmuyorum, yarası olan gocunur

Kişi önce kendisiyle barışık olacak, önce kendisi kendisine acımayacak, acıyanları da sallayacak
Damon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Damon'in Mesajına Teşekkür Etti.