Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.07.12, 14:03   #1
Benigni
Ziyaretçi
Benigni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular:
Rep Derecesi :
Ruh Halim:
Standart Recep Tayyip Erdoğan = Gorbaçov

Son seçimlerden bir gün önce yazıp anne babama yollamış olduğum yazıdan alıntıdır.

Norveç’e Dünya’nın birçok yerinden siyasi kaçaklar irtica etmektedir. Şans eseri tanıştığım kaçak bir Azeri milletvekilinin Türkiye siyasetiyle ilgili olan görüşlerini ve itiraflarını sizlere iletiyorum:

“Amerika, Sovyetler Birliği’ni dağıtmak için ne yapmışsa, aynısını son 30 yıldır Türkiye’ye uyguluyor. Afganları silahlandırıp Ruslara kışkırttığı gibi Kürtleri dağda güçlendirip, ekonomiyi yoruyor. Ben Amerikalılar’dan Sovyetler Birliği’nin parçalanması için yardım aldım. Şahsen, Azerbaycan’ın Rusya’dan kopması için görevlere iştirak ettim.

Bu olaylar hep böyle başlar. Rusya’da da öyleydi. Son 5-10 yıl sanki çok ferah bir ülkede yaşıyormuşuz havası vardı. Hayat mükemmel değildi ama herkese saçma işler buluyordu (güvenlikçilik gibi işler), kimse aç kalmıyordu. Fakat o süre zarfında, zemindeki çatlaklar kendisini göstermeden ilerlemeye devam ediyordu. Parçalanmanın son yıllarında da aktif olan taraf (parti) kimse halk ona dadanarak güvenmeye başlar. Tüm iş alanları, kaynaklar çoktan onların eline geçmiştir. O safhaya geldiğinde durduramazsın artık ve dağılma şah-mat gibi olur. Bir anda her şey olup bitiverir. Türkiye’yi izliyorum, aynısını orada da yapıyorlar. Tayyip Erdoğan da Gorbaçov gibi hareket ediyor... ”

Zamanınız için teşekkür ederim.
11 Üyemiz 'in Mesajına Teşekkür Etti.