Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.07.12, 12:37   #5
Subutay
Eflamor

Subutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 166
Ettiği Teşekkür: 30889
Aldığı Teşekkür: 14584
Rep Derecesi : Subutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kıdemin yarısı uçtu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ilgın Mesajı göster
Sevgili Subutay;
Bu dediğin buzdağının görünen yüzü. Bunu da aştılar aslında. Yeni kanun da İşten atılma durumunda Kıdem tazminatı ödenmeyecek. yani siz eski çalıştığınız işyerinden ayrılmak istediğinizde işveren sizi atarsa kıdem tazminatınız güme gidecek. Bu küçük ayrıntıyıda yerleştirmişler ki, özel sektörde tazminat alamayanlara önce şirin görünüp ardından sürprizi koyacaklar. bahaneside hazır. "Demekki bir şey yaptı ki, işten kovuldu. İşcilere atılmış çok büyük bir kazık bu.

Şimdilik her şey serap gibi. kanun işlemeye başlasın sürprizler birer birer görünecek. Durmak Yok YOLMAYA devam.
Sözlerinize katılmakla beraber bir noktada ayrılıyorum. Şu ana kadar 10 yakın firma da çalıştım sadece bir firmadan ayrıldığımda kıdem tazminatı aldım. ki en az çalışma sürem 6 aydır. Yanlış anlaşılmasın proje bitiş süreleriyle ilgilidir benim çalışmalarım.

O tazminatı ödeyen firmada sadece bana ödedi. Yani kurumsal şirketler, fabrikalar gibi yerler dışında bırakın kıdem tazminatını ssk bile doğru düzgün yapılmıyor. Yapanlar ise sadece asgari ücret üzerinden yatırılıyor.

Bunun suçlusu kim? Gene devletmi? Elbette gene devlet ama özel sektörün de köle ticaretine dönüştürdüğü işçilerin zaten elinde olmayan hakkı en azından işvereninde cebinden çıkacak olması beni mutlu ediyor.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
Subutay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.