Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.07.12, 12:45   #7
Ilgın
Gerçek Üye

Ilgın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 17
Ettiği Teşekkür: 846
Aldığı Teşekkür: 4362
Rep Derecesi : Ilgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kıdemin yarısı uçtu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Subutay Mesajı göster
Sözlerinize katılmakla beraber bir noktada ayrılıyorum. Şu ana kadar 10 yakın firma da çalıştım sadece bir firmadan ayrıldığımda kıdem tazminatı aldım. ki en az çalışma sürem 6 aydır. Yanlış anlaşılmasın proje bitiş süreleriyle ilgilidir benim çalışmalarım.

O tazminatı ödeyen firmada sadece bana ödedi. Yani kurumsal şirketler, fabrikalar gibi yerler dışında bırakın kıdem tazminatını ssk bile doğru düzgün yapılmıyor. Yapanlar ise sadece asgari ücret üzerinden yatırılıyor.

Bunun suçlusu kim? Gene devletmi? Elbette gene devlet ama özel sektörün de köle ticaretine dönüştürdüğü işçilerin zaten elinde olmayan hakkı en azından işvereninde cebinden çıkacak olması beni mutlu ediyor.
Ben sizin söylediklerinize tamamen katılıyorum. Modern, ilkeli, Kurumsal ve Demokratik ülkelerde olması gereken budur. Ancak bu sizin belirttiğiniz durum, yeni yasa ile tamamen kapanacak. Nedenini yukarıda söyledim. İşten atılmada tazminat ödenmeyeceği için İşverenin eli daha da güçlenecek. İşten atılma nedeni yaratmak Türkiye'de çok kolay. Yani siz 3 işveren den sadece birinden tazminatı aldığınızı söylediniz ya, Yeni yasa ile artık tazminat almak hayal olacak. İşverenin hepsi işten atılma kozunu kullanacak.