Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.07.12, 12:01   #8
Karagöz
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 327
Mesajlar: 1,764
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 9000
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kıdemin yarısı uçtu

Bu yasayı daha geniş bir ölçekte ve hükümetin diğer söylemleriyle birlikte düşünecek olursak ( mesela 3 çocuk yapın ) çıkan yasaların ve söylenen sözlerin Türk Milleti'ni köleleştirmek için yerlerinden oynatılan satranç taşları olduğunu görmemek büyük bir gaflettir. Bu yasanın adının ne olduğunun önemi yok. Benim anlayışımda ve vicdanımda bu yasanın adı Kölelik Yasası'dır. Sen işvereninin her istediğini yapmaz, onun istediği gibi davranmazsan ya da ne bileyim haklarından sadece o istiyor diye feragat etmezsen, seni istediği gibi işten çıkartabilecek. Sana tazminat ödemesi bile gerekmeyecek. Akp'ye oy veren vatandaşlar hiç ağlayıp sızlanmasınlar, yetmez ama evet derken, Akp artık sizin için hiçbir şeyin yetmeyeceğini ve ne yaparlarsa yapsınlar onaylayacağınızı düşünerekten ( ki haklılarda, çünkü bu yetkiyi onlara siz verdiniz )böyle adımlar atıyor.

Ekonomi iyiye gidiyor diyenlere de; Ekonominin iyiye ancak milleti daha fazla sömürmekle gittiğini ( ki o da yalan hala iddialıyım ekonominin iyiye gittiği falan yok, partizanlara duyurulur. ) ya da gidiyor gibi göründüğünü/yutturulduğunu söylemiştim. Ekonomisi iyi olan toplumlarda bu türden köleleştirme yasaları çıkmaz. Bu türden yasalar sadece kartellerin ve mafya devletin hüküm sürdüğü ülkelerde çıkar. Küresel sermayenin yeni üs olarak seçtiği ve ucuz insan gücüne ihtiyaç duyduğu ortamlarda çıkar. Bundan sonra bir kaç büyük dünya markasının Türkiye'ye gelip fabrika kurması ve ucuz iş gücü kaynağıyla yüksek kârlar elde etmesi artık daha da kolaylaşacak. Türkiye'ye gelip yatırım yapan ve fabrikalar açan bir kaç küresel sömürücü marka da Türkiye'nin konomisinin iyiye gittiğine dair saf balıkları (sığır vatandaşlar da diyebiliriz) oltaya takmak için olacak.

Bütün bunlardan sonra diyorum ki ; Bu millete bunlar yetmez...
__________________
Karagöz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Karagöz'in Mesajına Teşekkür Etti.