Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.07.12, 20:43   #4
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: One Love'a alkol yasağı!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
Bir grup bunu yaptırabiliyorsa ancak helal olsun diyorum, geri adım atanlara da helal olsun.
Laiklikten verilen hiçbir taviz, Atatürkçülük'ten geriye atılan hiç bir adım daha sonra yerine getirilememektedir.
Bu nedenle her gün, Atatürk'ten bize bahşedilen yeni bir özgürlüğümüzü daha kaybediyoruz.

Malum Necip Fazıl Kısakürek'te din devleti heveslilerindendi.
Atatürk döneminde Türkçe okutulmaya başlanmış olan ezanın, 1960 Menderes döneminde tekrar Arapçalaştırılmasıyla (Atatürkçülüğü ve Laikliği sura benzeterek) Laiklikten bir parça koparılınca gerisinin geleceğini varsaymış ve aşağıdaki dizeleri (şifreli olarak) yazmıştır.
Dizelerin anlamları açıkca belirtilmese de, hemen hemen tüm dinci sitelerde yer almaktadır.

Surda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes
Ey kahpe rüzgar artık ne yandan esersen es...

Necip Fazıl Kısakürek

Üzgün ve mahcubum Ata'm,
Bizlere emanet ettiğin surlar, delik, deşik...