Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.07.12, 10:52   #8
Ilgın
Gerçek Üye

Ilgın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 17
Ettiği Teşekkür: 846
Aldığı Teşekkür: 4362
Rep Derecesi : Ilgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Tüm Zamanların En Şahane Kitapları

Emile ZOLA'sız bir liste düşünülemezdi. Germinal, bir baş yapıt. Zola'nın anlatım becerisi, kitapta tiryakilik yaratacaktır. Kitabın filmi de yapıldı. En az kitap kadar başarılıdır.

Yanusari Kwabata, Türk okuyucusu tarafından pek bilinmez. Japon edebiyatının kilometre taşıdır. Kwabata, kitaplarında okuyucuyu sıkmaz. uzun tahliller yapmaz. Edebiyatta pek akla gelmeyecek sürükleyici tuzaklar kurar. Japon Edebiyatını tanımayanlar için öeneririm.

Zecharia Sitchin, Sümer yazıtlarından yola çıkarak,12. Gezegen'i, Marduk'u, Planet X'i gün yüzüne çıkarıyor. Sümerli'lerin, teknolojinin yakın çağda bulduğu bu gerçeği nasıl edindiklerini bir güzel anlatmış. Soluksuz okunacak bir kitap

Mısır'lı Nobel ödülü sahibi Necip Mahfuz'un harika bir eseri. Biraz ağdalı bir uslubu olsa da kitaplarında bizlerden bir şeyler bulmak hep mümkün olmuştur.

Ahmet Hamdi Tanpınar'ı türk okuyucusu tanır, ama nedese çok okumaz. Bu eser bırakın Türkiye sınırlarını, dünyaya taşmış bir eserdir. Saat, zaman, insan ilişkilerini simgeci anlatımıyla öyle birleştirmiş ki, okumadan anlaşılmayacak bir durumdur.

Henri Charriere'nin film de yapılan kitabını bir kaç kez okudum. Her okuyuşumda kullanılan kurguların olağanüstü olduğuna şahid oldum. Filmi ayrı bir tat ama Kitaptaki o zevk hiç bir şeye değişilmez. Okumayanlara tavsiye.