Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.07.12, 13:22   #14
Benigni
Ziyaretçi
Benigni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular:
Rep Derecesi :
Ruh Halim:
Standart Cevap: Toplumun parmaklarıyla gösterdiği kavram: Eşcinsellik

Uzun süredir yurtdışında yaşıyorum. Biliyorsunuz Avrupa'da bu tür olaylarda insanlar çok daha açık ve birçok şeyi çok daha rahat gözlemleyebiliyorsunuz.
Ben bir insanın eşcinselliği tercih etme sebebini 2 ana türdeki sebebe bağlıyorum:

- Doğuştan gelen biyolojik sebepler
- Çevresel faktörlerle oluşan psikolojik sebepler

• Doğuştan gelen biyolojik sebepler
Bazı erkek ve kız çocukları genetik faktörler sebebiyle hormonal problemler yaşıyorlar ve üremek için gerekli olan içsel dürtüyü hissedemiyorlar. Bu yüzden, belli bir yaşa ulaştıktan sonra kimliklerini açıkça belirleyebilmek için bir karar vermek zorunda kalıyorlar. Biyolojik sebeplerden ötürü birçok erkek transeksüel yaşam tarzını benimsiyor. Birçok kadın da erkeksi işlerde çalışıyor, dişi görünmesine sebep olacak her türlü aksesuardan kaçınıyor. Çünkü artık kendi kendisine "BEN BUYUM! " diye haykırmak istiyor. Bu tür insanlar toplum içerisinde kesinlikle dışlanmamalı. Onlar sadece kendileri gibi olmak istiyorlar.

• Çevresel faktörlerle oluşan psikolojik sebepler

Sosyo-ekonomik değerlerin son 50 yılda alt üst olmasıyla birlikte, özellikle Avrupa'da eşcinsellerin sayısı arttı. Hatta birçok arkadaş ortamında eşcinseller sorunlu insanlardır dediğinizde çok büyük tepkiyle karşılaşırsınız. İnsanlar sizi dışlarlar. Çünkü eşcinselliği engelleyemeyeceklerini biliyorlar. Sonradan gay olan insanların normal olduklarını iddia eden insanlara ben de şu soruları soruyorum:

- Eşcinsellik bu kadar normal ve kaçınılmazdı da neden lezbiyenlik sonradan yaygınlaştı? Tarihin her evresinde lezbiyenlerin var olduğunu söylüyorsunuz, neden iki kadını sevişirken gösteren bir tane resim veya heykel yok?

Lezbiyenlik tarihinde bu zamana dek bulunan tek kanıt Antik Yunan döneminde bir kadının başka bir
kadına yazmış olduğu bir şiir. Bunun dışında başka bir nesnel örnek yok. Ama Pompei'deki resimlere baktığınızda gaylerin tarihte ne kadar yaygın olduğunu görüyorsunuz.

(Bkz. Büyük İskender, Oscar Wilde, etc...)
Çünkü lezbiyenlik sanayi devrimiyle türedi. Kadınlar ekonomik özgürlüklerini ellerine aldıktan sonra, erkeklerle beraber yaşamak zorunda değiller. Lezbiyenlik
özellikle mutsuz bir evlilik geçirmiş, 30 yaşının üzerinde olan yalnız kadınlar arasında çok yaygın. Hayatlarına ard arda birçok erkek sokuyorlar ve bu erkeklerin
hiçbiri kendilerini mutlu etmiyor. En sonunda sevgiyi kendileri gibi aynı dertten müzdarip olan hemcinslerinde aramaya başlıyorlar. (Kimse bozulmasın ama lezbiyenlerin çoğu çirkin kadınlardan oluşuyor. ) Burada tek bir sebebi örnek vermek istedim. Eşcinselliğin bence yüzlerce psikolojik sebebi bulunuyor.
Mesela;

Popstarsınızdır. Artık beraber olmadığınız kadın türü kalmamıştır. Yeni maceralara atılmak için gay olursunuz. Bkz. Tiziano Ferro, Ricky Martin...

5 tane ablanız vardır. Kadınların arasında büyürsünüz, tavırlarınız herşeyiniz onlar gibi olur. Bir kadını erkek gibi arzulayamazsınız. Gay olduğunuzu fark edersiniz.
...
..
.
10 Üyemiz 'in Mesajına Teşekkür Etti.