Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.07.12, 15:48   #14
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1426
Ettiği Teşekkür: 29577
Aldığı Teşekkür: 32264
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Ramazan Davulu Yasaklansın mı?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Benigni Mesajı göster
Espirili bir şekilde söylemek istemiştim. Bir tavrım yok aslında Kemalin Kızı. Ayrıca sormuş olsam bile sözlerimde sakıncalı bir yan göremiyorum.

Ramazan Davulu çalmanın diğer İslam ülkelerinde olan bir adet değil sanırım. (Emin değilim, sanırım.) Ama bunun gibi adetler bizim milletimize ait olan geleneklerdir ve insanlar tüm bunları bir bir bırakıyor. Bu geleneklerin yerine bir çok insan, mağaza açılışına noel baba kiralıyor. Nasreddin Hoca'ya ne oldu?

Üniversiteli gençler cadılar bayramını bile her sene kutlamaya başladı. Neler oluyor bize diyorum. Artık çıktığınız yumurta kabuğunu mu beğenmiyorsunuz?
Aynı şekilde noel baba kiralayanlarıda tasvip etmiyorum ama bu gece ramazan davulu çalma olayının bir gelenek olduğunada inanmıyorum.. biz asıl geleneklerimizi yüzyıllar önce yitirdik benigni.. osmanlının kafasından uydurduğu geleneklerin çoğunu kendi geleneğimizmiş gibi kabullenmem söz konusu bile değil.. geleneklerimizin çoğunu osmanlı asimilize etmiştir bundan emin olabilirsin..

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
10 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.