Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.07.12, 16:20   #17
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127782
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Ramazan Davulu Yasaklansın mı?

Ramazan davulu bir gelenektir. İster Osmanlıdan kalsın, ister bilmem kimden. Sonuçta ramazanla ilgili birşey say dendiğinde, hemen hemen ilk sıralamada aklımıza yerleşmiş olan bir unsurdur.

Oruç tutmasam da ramazan davulunun gecenin bir vakti beni uyandırmasından da rahatsız olmam, ki mahallemizde artık çalmıyor. Teknoloji ile beraber eski geleneklerin yok olması , kültürümüzden bir parça eksilmiş gibi geliyor bana.

Kış akşamlarında İstanbul'dan hatırladığım boza satıcısını yıllar sonra Antalya'da bir gece vakti sokağımızda duyduğumda, neredeyse bozacının boynuna sarılacaktım. Geçmişten hatırladığım bir gelenek eski bir dostu görmek gibiydi.

Fazla uzattım Kısaca ramazan davulu yasaklanmasın.
Rahatsız olan ramazan boyunca kulağına kulak tıpası tıkasın.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
15 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.