Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.07.12, 00:56   #30
Emilio Santos
. . . . . Erlik'in Katili . . . . .

Emilio Santos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 135
Ettiği Teşekkür: 11972
Aldığı Teşekkür: 17675
Rep Derecesi : Emilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ramazan Davulu Yasaklansın mı?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Karagöz Mesajı göster
Üstadım yapma. Bu ülkede hiç bir zaman yılbaşı toplumun tümünün ortak kutlaması olmadı ve hala da öyle değil. Ben çok insan biliyorum yılbaşını sırf dini nedenlerle kutlamayan. Onun dışında yılbaşı da dini bir bayramdır.

Ayrıca davulcu mevzusu göz yummak değildir, en başta da söylediğiimiz gibi, "gelenek"tir. Din ya da kültür bir bahane değildir, asıl onlar toplumun ortak olması gereken öğelerdir tekrar hatırlatayım...
Yılbaşı dini bir bayram değildir. Noel dini bir bayramdır ve ecnebiler yılbaşında çam dikmezler, noelde dikerler