Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.07.12, 02:41   #63
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127782
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Ramazan Davulu Yasaklansın mı?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Davulun gürültüsünden birilerinin rahatsız olduğunu bile bile hala çalınmasına (kendi inancına veya kültürüne uygundur diye) devam edilmesini savunmak demek,
''Benim veya bizim öyle hoşumuza gidiyor veya alışmışız, rahatsız olursa olsunlar!'' diye düşünen zihniyetle, düğünlerde havaya ateş eden, zihniyet aynı kapıya çıkar. O magandalarda kültürümüz bizim diye ateş ediyorlar.

Böylesine (toplum genelinden elit) eğitimli kesimlerin anketinden bile (başkalarının rahatsız olacağını bile bile) genel insan hakları ve toplum kurallarının aksine hala çalınsın denilerek, rahatsız olanların haklarını hiçe sayıyor ve savunabiliyorsa, bir de toplumun diğer kesimlerindeki hoş görüyü (hoş görüsüzlüğü) siz düşünün...
Türkiye'nin her alanda geri kalmasının başlıca sebebidir, en eğitimlisinde bile empati yapmaması, empati alışkanlığı kazanmamış olması,
hep bencilik ve demokrasinin bir türlü özde gelmemesi, geri kalmışlık...
Hele hele çoğunluğun demokrasi olduğunu savunmak (!)
O zaman AKP doğru yolda çoğunluk olduğuna göre, aldığı her karar doğru ve çok demokratik demek ki (!)
Alkış...
Demokrasi nerdesin... Gelirsen üç kez masaya vur ama, korkundan bu ülkeye sen gelemezsin...

Bu yazdıklarını üzerime aldım Sevgili Mediter. Aldım çünkü ramazan davulunun çalınmasından yana olanlardanım. Diğer karşı gelenler alır mı bilemem.

Hele ki düğünlerde havaya silah sıkan magandalarla aynı kefeye konmam, artık bu konunun iyice suyunun çıkmış olduğunu gösterir.

Alıntı:
Böylesine (toplum genelinden elit) eğitimli kesimlerin anketinden bile (başkalarının rahatsız olacağını bile bile) genel insan hakları ve toplum kurallarının aksine hala çalınsın denilerek, rahatsız olanların haklarını hiçe sayıyor ve savunabiliyorsa,
Eğer ki bunu bir hak olarak görüyorsan, o zaman konulan bir yasağa karşı çıkmakta benim en doğal hakkımdır. He ister kabul olur, ister kabul olmaz, o başka.

Alıntı:
Türkiye'nin her alanda geri kalmasının başlıca sebebidir, en eğitimlisinde bile empati yapmaması, empati alışkanlığı kazanmamış olması,
hep bencilik ve demokrasinin bir türlü özde gelmemesi, geri kalmışlık...
Hele hele çoğunluğun demokrasi olduğunu savunmak (!)
Eğer ki benim davulu savunmam Türkiye'nin geri kalması oluyorsa, kalsın o zaman. Bencil kelimesinde de senden bir özür beklemek hakkım sanıyorum.

Bir davul konusundan insanları koymuş olduğun sınıf ve tarzın hiç hoş değil.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
10 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.