Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.07.12, 13:18   #1
Benigni
Ziyaretçi
Benigni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular:
Rep Derecesi :
Ruh Halim:
Standart Vatandaşlıktan çıkan vatandaşın mektubu

Vatandaşlıktan çıkmak için verdiğim dilekçemdir. Kaybedeceğim arkadaşlarım varsa, yolları açık olsun. Bu zindanı ben yaşadım ve yaşamaya devam ediyorum.

T.C. Başkonsolosluğuna,

Londra,

Ben H.T isimli, xxxxxxxxx kimlik numaralı, Elbistan ilçesi, Demircilik Beldesi, K. Maraş ili doğumlu kişiyim.

Aşağıda yazdığım veya yazmadığım bir takım maddi ve manevi sebeplerden dolayı vicdani ve resmi olarak Türk vatandaşlığından kesin suretle ayrılmak istiyorum. Gereğinin en kısa zamanda yapılıp, vatandaşlıktan tamamıyla çıkma işleminin bir an önce bitirilmesini istiyorum.

En az 5000 yıllık Anadolu Kültürlerini sonradan tanımlayıp veya orta doğudan ithal ettiğiniz faşist –islami kültür potasında eritme çabalarınız ki, bu devletin resmi politikası olmuştur. Temel insan hakları ve özgürlükleriyle bağdaşamaz ve 21. yüzyıla, çağdaş topluma uyamaz. Ilkokullarda resmi-zorunlu din dersleriyle sunni islamı destekliyorsunuz. Sizin veya yandaşlarınızın açtığı dershane veya özel okul dereceli okullarda, dini-inancı ne olursa olsun küçücük çocukları günde en az 1 kere ve her cuma günü Cuma namazına zorunlu olarak götürüyorsunuz. Bunlar bizzat şahit olduğum olaylardır. Devlet desteğiyle kurulan bazı inanç kurumları-dernekleri o inançların içlerini boşaltıp, o inanç sahiplerine devlet dinini (sunni islamı) empoze etmektedir.

Turkiye devletini bir alevi ve/veya ataist insan olarak bana yaşanmaz kıldığınız ve her düşünen, bilgi sahibi, üniversite mezunu ve inancı sunni İslam olmayan insanlara, sunni islamı dayattığınız için.

Fikir özgürlüğünden bahsedip, en az 100 gazeteciyi, 5000 den fazla kürt yazar-şair-belediye başkanı-yöneticiyi içeri tıktığınız için.

Cem evlerini inanç merkezi olarak tanımadığınız için. Almanya da bazı eyaletlerde özüne göre ve gerçek Aleviliğe uygun olarak hazırlanmış Alevilik dersleri verilmekte. Cem evleri Türkiye ve İslam ülkeleri hariç, bütün dünyada sorunsuz olarak açılabilmekte ve devletler cem evlerini inanç merkezi olarak tanıyabilmektedirler. Ona göre devletin yardımlarından cem evleri yararlanmaktadır.

Sunni hegomanyasina karşı fikir özgürlüğünü destekleyen herkesi sistem dışına atıp, ezdiğiniz için.

Kuzey kurdistanda halkla savaşıp, yerel halkın gençlerini dağlarda kimyasal silah, top ve tüfekle avladığınız için. Askerlik hizmeti sırasında devlet dininden ve fikrinden olmayan insanları maddi ve manevi olarak aşağıladığınız, cezalandırdığınız, ötekileştirdiğiniz için.

Öğrencileri ortaokul ve lise derecesinden başlamak üzere fişleyip, ileriki hayatlarını alt-üst ettiğiniz için. Bu tip öğrencileri okul kurallarına uymamak vb. gibi basit disiplin kuralları çerçevesinde cezalandırıp, egitim-öğretim hayatlarını bitirme gayreti içine girmektesiniz. Eğer işin bu kısmını başaramadıysanız, o kişinin ileriki hayatında fiziki ve ruhsal bütün değer-yargı-kural ve hayatını mahvetmek sizin asıl göreviniz olmaktadır.

Sizler elinizde bulundurduğunuz halkın vergi paralarıyla ve sahip olduğunuz fiziki güçle zavallı, eğitimsiz halkı 5 kğ un, 2 ekmek, 5 kğ pirinç ve yağ ile kandırabilirsiniz. Ama unutmayın ki her toplum kendini bu sefalet ve sömürülmüşlükten kurtaracak değerlerini kendi içinde yaratır ve yaratacaktır. Kısacası herkesi satın alamazsınız. Gücünüz buna yetmez!

Ey sözde demokrasiyle seçilmiş milletin vekilleri, oturduğunuz o rahat koltuklarınızdan, aldığınız o aylık maaştan, yediğiniz o ucuz ve kaliteli yemeklerden, kendi ailenize ve çocuklarınıza sağladınız o menfaatlerden vazgeçin ve Turkiye halklarının problemlerine çözüm arayın. Onları kan ile savaş ile düşmanlık ile bir arada tutmaya çalışmayın. Şimdi insanların çoğu biliyor ki toplumda yapılan ayrıştırmalar sizlerin ürünü, daha 2 Temmuzu yeni geçtik. Elbistan, Maraş, Çorum, ve Sivas. Ne oldu Sivasta o 37 insanın katillerine? Akladınız ve şimdi dışarıda herkesten daha özgürler ve kahramanlar. Kendinizden Utanın!

Ya Roboski katliamı, 35 zavallı, masum insanın üzerine katil uçaklarınızla attığınız bombalar. Onların emeği ve kanı, toprakları üstünde kurduğunuz o sistem ve getirileri sizlere kan kusturacak. Sizlerin profesyonel katilleri var, bunu herkes biliyor. Katillerinizin sopaları bir gün size de dönecektir.

Devrimcileri fişlemek sizin asıl işinizdir. Onlara uyguladığınız yöntemleri burada anlatmaya gerek yok. Aynı yöntemleri çok çok fazlasıyla yaşadım. Bu yaşanmışlıklardan ötürüdür ki, sizler ve T.C. bizlerin gözünde faşist-katil ve zavallısınız. Şimdi güç sizde olabilir, ve bunları yapabilirsiniz ama bir gün göreceksiniz “El mi yaman, Bey mi yaman!”.

Ülkenizi ve kendi değersizliklerinizi alın, hepsi sizin olsun. Ama Anadolu toprakları her zaman bizimdir. Siz tarihten beri orada hüküm sürmüş 10 larca devletten sadece bir tanesisiniz. Ama o topraklar bizimdir, ve bizim kalacak. Siz tarihten silinirken, güneş bizimle doğacak.

-----------------------------------------------------------

Yukarıdaki yazı tarafımdan yazılmamıştır. D.E mezunu H.T adında bir arkadaşımız var. Vatandaşlıktan çıkacağından bahsediyordu. Kendisinin böyle bir hıncı yıllardır beslediğini hiç tahmin edemezdim. Kendisiyle muhabbetimiz de vardı halbuki. Bu mektubunu gerçekten konsolosluğa gönderdiğini sanmıyorum ( sıkar biraz )

Ben de kendisine bir yorumda bulundum: "Keske herkes senin gibi yapsa. Biz de zaten "Ya sev ya terk et! " diyoruz. Yolun acik olsun. "

Herkese hayırlısı, ne diyelim?!?
10 Üyemiz 'in Mesajına Teşekkür Etti.