Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.07.12, 01:09   #20
Zümrüd-ü Anka
Tam Üye

Zümrüd-ü Anka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 25
Ettiği Teşekkür: 325
Aldığı Teşekkür: 1040
Rep Derecesi : Zümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Olu Gibi
Standart Cevap: Günün hikayesi

Bir gün okul masrafını çıkartabilmek için kapı kapı gezerek birşeyler satmaya çalışan fakir bir çocuk sadece 10 sent'inin kaldığını ve karnının aç olduğunu farketti.

Bir sonraki gideceği evden yemek istemeye karar verdi. Kapıyı çok güzel, çok tatlı genç bir bayan açınca kendini kaybetti ve yemek yerine bir bardak su rica etti!

Bayan çocuğa bakınca aç olduğunu düşündü ve ona büyük bir bardak süt getirdi. Çocuk sütü yavaşça içti ve "borcum nedir?" diye sordu.

"Bana birşey borçlu değilsin" dedi bayan. Annemiz bize herhangi bir nazik davranış karşılığında hiç bir zaman para kabul etmemizi öğretti.

Çocuk "o zaman kalbimin derinliklerinden teşekkür ederim" diye yanıt verdi.

Howard Kelly evden ayrıldığında sadece fiziksel olarak kendini daha güçlü hssetmekle kalmadı ama Tanrı'ya ve insana olan inancı da yükselmişti. Neredeyse vazgeçmeye hazırdı çünkü.

Pek çok sene sonra aynı genç hoş bayan ciddi bir hastalığa yakalandı. Yaşadığı yerdeki doktorlar ne yapacaklarını bilemediler. Sonunda onu, uzmanlar bu nadir rastlanan hastalığının ne olduğunu anlamaları ve tedavi etmeleri için büyük şehre yolladılar.

Dr. Howard Kelly konsültasyon için çağrıldı. Bayanın geldiği kasabanın ismini duyunca doktorun gözleri ışıkla doldu.

Hemen ayağa kalktı ve doktor kıyafetleriyle koridoru takip ederek bayanın odasına gitti. Bayanı hemen tanıdı. Tekrar konsültasyon odasına dönerken onun hayatını kurtarmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya kararlıydı.

Uzun bir uğraştan sonra hastalığa karşı zafer kazanıldı.

Dr. Kelly, ofisten faturanın kendisine gönderilmesini istedi. Faturaya baktı, sonra kenarına bir şey yazdı ve fatura bayanın odasına bir zarfta gönderildi.

Bayan zarfı açmaya korkuyordu çünkü emindi ki hayatının geri kalan kısmında bu faturayı ödeyeecekti. Sonunda faturaya baktı ve kenarda bir şey dikkatini çekti.

Şunlar yazıyordu:
"Bir bardak süt ile tamamen ödendi.
İmza Dr. Howard Kelly"

Akıllı ve iyi niyetli insanlara özgü bir ada olması için neler vermezdim; öyle bir yer olsa ben bile vatansever kesilirdim

Albert Einstein

Zümrüd-ü Anka isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Zümrüd-ü Anka'in Mesajına Teşekkür Etti.