Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.08.12, 19:16   #80
Cliff Durden
... Cliff 'Em All...

Cliff Durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 108
Ettiği Teşekkür: 1103
Aldığı Teşekkür: 6486
Rep Derecesi : Cliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura about
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Cevap: İdam cezası geri gelsin mi?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Karagöz Mesajı göster
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi, belli başlı devletlerin ve insanlara iyilik yapmayı seven kapitalist hayırsever para babalarının, kendi ülke vatandaşlarının, isyanlarını önlemek ve bu sayede işleyen sistemin devamını sağlamak adına insanların önüne attıkları kırıntılardan başka bir şey değildir. .
Eğerki burada Dünya Ticaret Örgütü gibi kapitalizmin maşalarını konuşuyor olsaydık kesinlikle katılırdım..

http://www.belgenet.com/arsiv/sozlesme/aihs.html

Ek protokolleri de dahil olmak üzere Avrupa insan hakları sözleşmesi budur. Ben burada kapitalizm namına birşey göremedim.. He dediğim gibi, eğer DTÖ gibi kuruluşları konuşacak olsaydık, NATO'yu konuşacak olsaydık dediğinin altına imzamı atardım.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Karagöz Mesajı göster
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi yahut bu sözleşmeye taraf olanlar samimi olsalardı eğer dünyada ayrımcılık diye bir şeyin olmaması gerekirdi. Bu durum metnin ya da metinlerin olmadığına değil, metni hazırlayanların fazla taraflı olduğuna işarettir.
Söz konusu andlaşma adından da anlaşılacağı üzerine AVRUPA İHS'dir. Tüm dünyada ayrımcılığı önlemek gibi bir misyonu yok, olamaz da.. 14. Maddesinde şöyle der ''Bu Sözleşmede tanınan hak ve özgürlüklerden yararlanma, cinsiyet, ırk, renk, dil, din, siyasal veya diğer kanaatler, ulusal veya sosyal köken, ulusal bir azınlığa mensupluk, servet, doğum veya herhangi başka bir durum bakımından hiçbir ayırımcılık yapılmadan sağlanır. ''

Şunun altını çizmek gerekir.. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin, İç hukuktaki gibi yaptırımlara sahip olmadığı aşikar. Yani siz kendi devletinizde anayasaya aykırı bir eylemde bulunduğunuzda tutuklanırsınız.. Ama AİHM'in tutuklamak gibi bir yaptırım gücü yok.. Bu büyük bir boşluk evet.. Bu yüzden de ihlaller yaşanır para cezasına çarptırılır ülkeler.. Biz de her sene rekor kırarız tazminat ödeme konusunda.. Özellikle 6. madde yani Adil yargılanma ihlallerimiz meşhurdur..

Neyse.. Konuyu dağıtmadan.. Ben bu maddelerde kötü birşey görmedim.. Bakınca anlarsınız...

İdam denilen şeyin hiç birşeyin çözümü olmadığını bu ülke kaç kere gördü.. Ayrıca İdam dediğiniz ''gücün'' nasıl çarptırıldığına da şahit olundu. En iyi örneği Deniz'lerdir. Sallama bir mahkemenin zaten çok önceden aldığı bir kararla idam edildiler.

İdam dediğiniz şey iktidarların, iktidarını sürdürebilmeleri için daha fazla güç kazanmalarından başka birşey değildir.

''Abi şimdi bir adamın yengesi var ona yürüyor, yenge de çocuğa yürüyor, amca teyzeye yürüyor...''

Ana fikir açık, basit ve doğruydu. En sonunda Cem Yılmaz ve diğerlerinin öğrendiği şeyi öğrendim;

Bahçevan aşçıya, aşçı evin büyük oğluna, büyük oğul yengeye, sonra hep beraber uşağa

Kurt Sutter bazılarının neyine la, bu imza yeter. He bu suç değildir inşallah.
Cliff Durden isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cliff Durden'in Mesajına Teşekkür Etti