Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.08.12, 22:54   #84
Karagöz
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 327
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 8997
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İdam cezası geri gelsin mi?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi hangar18 Mesajı göster
Eğerki burada Dünya Ticaret Örgütü gibi kapitalizmin maşalarını konuşuyor olsaydık kesinlikle katılırdım..

http://www.belgenet.com/arsiv/sozlesme/aihs.html

Ek protokolleri de dahil olmak üzere Avrupa insan hakları sözleşmesi budur. Ben burada kapitalizm namına birşey göremedim.. He dediğim gibi, eğer DTÖ gibi kuruluşları konuşacak olsaydık, NATO'yu konuşacak olsaydık dediğinin altına imzamı atardım.

Söz konusu andlaşma adından da anlaşılacağı üzerine AVRUPA İHS'dir. Tüm dünyada ayrımcılığı önlemek gibi bir misyonu yok, olamaz da.. 14. Maddesinde şöyle der ''Bu Sözleşmede tanınan hak ve özgürlüklerden yararlanma, cinsiyet, ırk, renk, dil, din, siyasal veya diğer kanaatler, ulusal veya sosyal köken, ulusal bir azınlığa mensupluk, servet, doğum veya herhangi başka bir durum bakımından hiçbir ayırımcılık yapılmadan sağlanır. ''

Şunun altını çizmek gerekir.. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin, İç hukuktaki gibi yaptırımlara sahip olmadığı aşikar. Yani siz kendi devletinizde anayasaya aykırı bir eylemde bulunduğunuzda tutuklanırsınız.. Ama AİHM'in tutuklamak gibi bir yaptırım gücü yok.. Bu büyük bir boşluk evet.. Bu yüzden de ihlaller yaşanır para cezasına çarptırılır ülkeler.. Biz de her sene rekor kırarız tazminat ödeme konusunda.. Özellikle 6. madde yani Adil yargılanma ihlallerimiz meşhurdur..

Neyse.. Konuyu dağıtmadan.. Ben bu maddelerde kötü birşey görmedim.. Bakınca anlarsınız...

İdam denilen şeyin hiç birşeyin çözümü olmadığını bu ülke kaç kere gördü.. Ayrıca İdam dediğiniz ''gücün'' nasıl çarptırıldığına da şahit olundu. En iyi örneği Deniz'lerdir. Sallama bir mahkemenin zaten çok önceden aldığı bir kararla idam edildiler.

İdam dediğiniz şey iktidarların, iktidarını sürdürebilmeleri için daha fazla güç kazanmalarından başka birşey değildir.

Bu söylediklerinizin çözümü basit. Biz Avrupa ile imzaladığımız bu şekilde bulunan anlaşmalardan tek taraflı ayrılırız olur biter. Avrupa diyor diye doğrusu bu demek değildir. Ben insan hayatına saygı duymayan ve haksız yere onu sona erdiren bir insanın "insan hakkı" kavramı ardına saklanarak korunmasını, hiçbir zaman doğru bulmuyorum, doğru da bulmam. Hiçbir dandik ideloji de(sağı da solu da dahil ki hepsi dandiktir, koyunlar için üretilmiştir.) bana bunu doğru ya da haklı gösteremez. İdam gereklidir ve gelmelidir. Özellikle vatana ihanet konusunda son 10 yılda inanılmaz şeylerin yaşandığı bu ülkeye. Tekrar söylüyorum anlatamıyorum galiba ; Aihm ya da Avrupa'nın söyledikleri beni ilgilendirmiyor. Onların adaleti, Breivik'i bile yaşatıyor.

http://www.habertesi.com/dunya/iste-...sey-h2229.html

Avrupa'nın adaletini yukarıdaki bağlantılardan da görebilirsiniz. Dolayısıyla, kendilerini asilzade zanneden, Afrikadaki ya da Asyadaki insanları da köleleri olarak görenlerin memleketlerinde yaptığı kanunlar, benim için samimi değildir. ve tıpkı söylediğim gibi ;

Alıntı:
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi, belli başlı devletlerin ve insanlara iyilik yapmayı seven kapitalist hayırsever para babalarının, kendi ülke vatandaşlarının, isyanlarını önlemek ve bu sayede işleyen sistemin devamını sağlamak adına insanların önüne attıkları kırıntılardan başka bir şey değildir. .

Son olarak da belirtmek isterim ki adına Denizler dediğiniz insanlara karşı benim ne sevgim ne de saygım vardır...