Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.08.12, 02:42   #12
trk23
Üye

trk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Yaş: 32
Konular: 48
Mesajlar: 65
Ettiği Teşekkür: 50
Aldığı Teşekkür: 141
Rep Derecesi : trk23 muhteşem bir gelişmedetrk23 muhteşem bir gelişmedetrk23 muhteşem bir gelişmedetrk23 muhteşem bir gelişmedetrk23 muhteşem bir gelişmedetrk23 muhteşem bir gelişmedetrk23 muhteşem bir gelişmedetrk23 muhteşem bir gelişmedetrk23 muhteşem bir gelişmedetrk23 muhteşem bir gelişmedetrk23 muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
trk23 - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Suriye'ye girdik mi?

bahsettiğiniz Macar sitesi PressTV'den almış ki oraya bakınca Türkiye-Suriye ile alakalı daha kapsamlı haberler buldum:

Türk askeri konvoyu Suriyedeki kürt bölgesine girmiş:
http://www.presstv.ir/detail/2012/08...gion-in-syria/

PKK için dense inanmıyorum.. Çünkü, ülkemizde PKK bitirilmediği gibi, elebaşları ve örgüt için ülke güllük-gülistanlık.. Şimdi kalkıp, yurtdışındaki PKK'dan bahsetmek tuhaftır. Hele, böyle bir hassas durumda, Suriyelilerin vatan-millet Şam diyip, Türk aleyhtarlığına sebep olur.. Her ne ise..

Hükümetimiz, Suriye'yi destekleyeceğine, muhaliflerini beslemiş, Esed'i devirmesi için onlara silah ve ekipman vermiştir:
http://www.presstv.ir/detail/2012/08...-syria-rebels/
bunun için lojistik destek de sağlanmıştır:
http://www.presstv.ir/detail/2012/07...ure-davutoglu/

bilemiyorum ama hükümetimiz, Ahmedinecad ve Esad ile el-ele verip PKK-PJAK ve her ne kadar uzantısı varsa bitirmesi gerekirken.. Tam aksine, İran rejim karşıtlarını Van ve Kars'da, Suriye rejim karşıtlarını da Hatay'da besliyor.. Macarların Siyonizm takıntısı olduğunu söylediniz.. Keşke, ülkemizde de olaydı da, Kürdistan adı altında kurulması planlanan Büyük İsrail devletine hizmet etmeseydik..

buyrun burdan yakın.. Suriye'de kimse Esad karşıtı olmadığı halde, Türkiye, Katar ve Arabistan'dan vahabi kimseler Esad'a karşı amerikan CİHADINA ?? gidiyor.. İşte Türkiye'den gidenlerden bir tanesi: bir avukat! Allah'ım bu kadar mı gerizekalı olunur.. NATO, Amerika ve yahudistan için verdiği cihadda şehit olmuş???
http://www.velayet.com/index.php/topic,23754.0.html

hatta iddia edildiğinin aksine kendisi Sünni olan (çünkü nusayriler namaz kılmaz.. namaz kılan aleviler-şiiler ise namazda el bağlamaz) Esad'ı..Milyonlarca Sünnisi, Alevisi, Nusayrisi; hatta Hıristiyanı bile desteklerken:


isyancıların hepsi ülke dışından transferler:
http://www.velayet.com/index.php/topic,23725.0.html

geriye şu soru kalıyor.. Katar ve Arabistan'ı anladık.. Amerikan uşağı vahabiler.. El-Kaide, nâm-ı diğer El-CIA kurucuları kendileri..

Peki, Türk subayları neden Halep'in ortasında muhalifleri eğitiyor, Suriye ordusunca yakalanıyor?
http://www.presstv.ir/detail/2012/08...audi-officers/

Askerimizin teröristlerin safında işi ne? Dün Saddam'ın devrilmesinde ülkemiz kullanıldı, iş bitince Mehmetçiğin başına çuval geçirildi.. bu gün de Esad'a aynısının yapılmasından çıkarımız ne?

Esad devrilince Irak'ta Barzani ne yaptı ve yapacaksa; Türkiye ve Katar'da beslenen Suriyeli muhalifler de onu yapacak.. Zaten bu özerklik vs. ülkemizde de sözkonusu..

Yanlış anlaşılmasın, kürtlere karşı değilim.. ben Elazığlı bir kürdüm.. Ama, vatanımızın ve diğer ülkelerin bölünmesine karşıyım.. Bölgede kürt adı altında Yahudi devleti kurulmak isteniyor.. Kürtler içinde maddi gücü bulunanlar yahudilerdir.. Örnek verecek olursak Urfa'da Hayberi Kürtleri.. Aslı, İmam Ali'nin fethettiği Hayber Kalesi Yahudilerinin sağ kalan artıklarına dayanan bu kişiler tarihte gizlenip, kendini Kürt olarak tanıtmışlardır.. Daha fazla yahudi aşiret ülkemizde mevcuttur, ki Barzani ve Öcalan da kürt adındaki yahudilerdendir.. Neyse..

Keşke hükümetimiz bu oyunda Batı'nın bir taşeronu olmasa.. Macarları övdünüz.. Ne güzel.. Ben de bu konuda İran'a hayranım.. 1979 devrimleriyle ülkelerinden bu siyonistleri def etmişler (wiki'ye göre 100.000 Ermeni, Ermenistan'a; 142.00 yahudi İsrail'e kaçmış.. Geriye 20.000 siyonizm karşıtı yahudi kalmıştır..) ve ülkelerini bölmeyi amaçlayan, dış darbelere karşı korumuşlar.. Pjak, Cündullah, el-kaide.. Özellikle, geçen yıllardaki dış güdümlü olup, yeşil devrim, kadife devrim veya karşı devrim diye adlandırılan, ve Suriye senaryosunun benzeri ama farklı kitlelerde yankı bulmuş bu oyunu İran devleti ve halkı yok etmiştir.. Aynısını, Suriye ve ülkemiz için umuyorum.. Keşke, hükümetimiz daha akıllıca davransa da Nato'nun kuklası olmasak..
__________________
trk23 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz trk23'in Mesajına Teşekkür Etti.