Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.08.12, 13:59   #3
Subutay
Eflamor

Subutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 166
Ettiği Teşekkür: 30889
Aldığı Teşekkür: 14584
Rep Derecesi : Subutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ticarette kadın vücudunun sömürüsü - Metalaştıramadıklarımızdan mısı

Kadını soymak bunu kapitalist bakış açısıyla tekstile ve reklama uygulamak doğal bir hale geldi. Geçen hafta artık çok dikkatimi çeken tekstilde eskiden imalat fazlası veya astar olarak kullanılan parçaların mini etekler, tamamen transparan t-shırtler olarak mağazalarda ana üretim kalemli olan pantolon ve normal eteklerden daha pahalıya satıldığını gördüm. Kumaşın boyu ve kalınlığı azalıyor ama fiyatı artıyor. Ve bu durum kıyafetler üzerinden insanların sosyo ekonomik sınıflandırmasını yapmıyor sadece, aynı zamanda dini ve kültürel yapısınıda ayrıştırmak için kullanılıyor.

Yazıdada değinildiği gibi güzellik ve seksilik birbirine karıştırılıyor ki güzellik zaten erkeğe ait bir sıfattı. Erkeğin çıplaklığı resmedilir ve heykelleştirildi. Ama şimdi bu kadın üzerinden nerdeyse ticaret haline geldi. Bütün dünya görecekse soyunmak övünülecek bir durum oldu. Ben bunu kültür yozlaşması olan popüler kültür adı altında yapılan dayatmalar olarak görüyorum.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
Subutay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.