Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.08.12, 18:44   #10
Karagöz
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 327
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 8997
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ticarette kadın vücudunun sömürüsü - Metalaştıramadıklarımızdan mısı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
Sevgili Karagöz,

1. Tam da foruma konu giriyordum ki; bu kırkta bir olur, mesajınızı gördüm, konum güme gitmiş oldu böylece.

2. Erkek egemen toplum derken, erkeklerin sözünün geçtiği toplum demek istemiştim. Görüntü beni çok ilgilendirmez. Yani görüntü de sanki kadınlara fikirleri soruluyormuş gibi yapılır. Ama kafalarında ne varsa onu uygularlar. Sözde eşitlik yani. Bana da böyle olmadığına kimse inandıramaz. İstisnalar var elbette. Ama genel böyledir. Burda da erkek kadını reklamda kullanmak istiyor ve kullanıyor. Patron o. Ama o kadar karşıysanız kadının kullanılmasına, önce siz erkekler talep etmeyin bu reklamları, satın almayın ürünleri, bakın nasıl değişiyor sistem. Ama bu da mümkün değil. Bakın Pattaya başlıklı konuya. Forumda en çok bakılan yer.

3. Manken kızların kendi seçimi, ya da ajans yönlendirmesi. Bu onları ilgilendirir. Siz ve sizin gibi düşünenler, üstte yazdığım gibi pirim vermeyin o ürünlere. Kendiliğinden yok olur giderler.

4. Estetikse eğer, *****grafi içermiyorsa, çıplaklık güzeldir. Bir de bu gözle bakmayı deneyin

5. CadII' nın notu, herhangi bir derginin klişe yorumlarından alıntı değil, kendi kişisel yorumumdur. Kendi donanımım, kendi estetik anlayışım, kendi bakış açım. Aslında bu yorumu daha da genişletebilirdim. Ancak gördüğünüz üzere çıplaklığa bakış açısı çok da olgunlaşmış değil bizim ülkemizde. Ancak şu kadarını söyleyeyim, o reklam başarılı arkadaşım

Keşke konunuzu açsaydınız fakat "özgür irade" niz ile bana cevap vermeyi uygun görmüşsünüz. Eh "buna siz zorladınız" diye savunma da yapabilirsiniz tabii ki

Tekrarlayayım, patronu bir kadına reklam için gerçekten birini vurmasını istese acaba o çok üst düzey zekaya sahip manken kızımız para için bunu da yapar mı ? Eee tabii ki ne de olsa insanların nefisleriyle oynamak ve onlara zarar vermek suçtan sayılmıyor dünyada. Onun için insan öldürmezler ama insanların sevgili Ilgın'ın çok güzel özetlediği gibi "İzzet-i nefs" i ve dahi nefsi ile oynamayı; "siz o ürünleri talep etmeyin, ben soyunurum, istediğim gibi *****grafik hareketler yaparım, sen dönüp bakma, aslında senin bakman için yapıyorum, bütün amacım senin gelip bu ürünü alman, ben bunun için senin duygularını yok ederim, senin nefsini azdırırım, sana cinsel çağrışımar yaparak o ürünü kullanırsan ne kadar popüler ya da ne kadar mükemmel olacağını, ne kadar iyi hissettireceğini düşündürürüm, sana kendini bir hayvan gibi hissettiririm, gerekirse para için bunları yaparım, çünkü bende bir hayvanım ama ben bu işi para içi yapıyoprum bu beni haklı çıkarıyor." cümlelerini kurmadan çok normal bir şeymiş gibi yuttururlar.

Diğer maddeye gelince yine aynı terane Prim vermeyin o ürünlere ? Bizim primimizden çok manken kızlarımız ya da oyuncu kızlarımız başka bir şeylerini vermese sorun kalmaz. Kimse bir reklam çıksa da çıplak kadın görsek diye debelenmiyor. Koskoca sektörler var kadınları daha da hayvan gösteren. Cem Yılmaz anlatıyordu.

Çıplaklık güzeldir gibisinden laflar bana göre laflar değil. Madem çıplaklık güzel o zaman salalım kızlarımızı sokağa çıplak gezsinler. Her köşe başı estetik kızlarla dolar taşar. Ne güzel değil mi ? Mevzuyu yüzeysel ele alıyorsunuz, insanların duygularıyla nefsleriyle oynuyorlar, iradelerini kırıyorlar. Kim hayatında olan bir kadını başkasının çıplak görmesini ister ? Herhangi biri karısını ya da kızını ya da anasını başkasının çıplak görmesini ister mi ? Dolayısıyla o manken kızların da bir ailesi ve hayatında olan insanlar var. Onları da çıplak görmek istemeyecek insanlar vardır. Çıplak görmekte sakınca görmüyorlarsa ve bunu normal karşılıyorlarsa, ya Türk değildirler ya da soysuzlaşmışlardır. Türk Kültürü'nde böyle bir şey yok bayan. Çıplaklık güzeldir türünden laflar da az önce sözünü ettiğim o gerzek kadın dergilerinin sıçmaları (bu kabalığım size değil, o gerzek dergilere). Edep diye bir şey var. Edep ve haya çıplaklıktan daha güzeldir.

Son olarak o lafları o dergilerden aldınız manasında söylemiyorum. Sizin zihninize böyle nakış gibi işlerler diyorum. Mevzu budur. İşlenmiş olduğu da aşikardır.