Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.08.12, 19:30   #12
Karagöz
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 327
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 8997
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ticarette kadın vücudunun sömürüsü - Metalaştıramadıklarımızdan mısı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
Konuyu çok güzel çarpıtmışsınız Karagöz. Ama başarılı değilsiniz.

Reklam tek bir şey için yapılır. Ürünün satışını artırmak. Aynı cins ürünü üretenlerin satışından daha çok satış yapmak. Hepsi reklam yapar, ancak sadece satın alan kitleyi reklamlarıyla etkileyebilen, beyninden tokatlayabilen şirketler satışlarını artırabilir ( Müşteri profili ürüne uygunsa. Değilse zaten alamazlar piyango çıkmadığı sürece )

Bu tür reklamlar satışı artırıyor mu? Artırıyor ki; yapılmaya devam ediliyor. Satın alan kişi ki; kadının kullanıldığı reklam ürünleri genelde erkeğe hitab eden ürünlerdir, bunu istiyor.

Patron için ürünü satmak doğal olarak ön planda. O da reklam için sunulan alternatifler arasında bunları beğeniyor. Yap diyor reklamcıya.

Mankenin, ben şurda tesettüre gireyim, erkek manken bana dokunmasın fotoğraf çekilirken deme lüksü yok. İşi bu. Beğenmezse yapmaz. Yineliyorum kişisel tercihi. Biri yapmazsa öbürü yapar zaten. Para kazanacak.

Dolayısıyla, son kez söylüyorum, manken zurnanın son deliği. Onları suçlamak büyük haksızlık.

Çıplaklık konusuna gelince, son derece yüzeysel, hiç de hoşlanmadığım bir bakış açısına sahip olduğunuzu gördüm. Ne demek "salalım kızlarımızı ortalığa çıplak gezsinler". Bu nasıl bir bakış açısıdır. Bu nasıl bir cehalettir.

Sizi ayrı tutuyorum, ancak bir şeyi yazmak zorundayım. Her nedense kadınların namusuyla kafayı bozmuş erkekler, bana çok da samimi gelmiyorlar. Sanki kendi içlerindeki açlığı kapatmak istiyormuş gibi bir tutum içinde olduklarını gözlemliyorum. Ya da, nasıl azıcık bir dekolte gördüklerinde kadınlarda tahrik oluyorlarsa, kendi kadınlarına baktığında başkaları, aynı şeyi onların yaşayacaklarını düşünüp kısıtlama yoluna gidiyorlar bence. Yani, kişi kendinden bilir işi.

Halbuki belli terbiye almış, kendi özeline saygı duyulan ortamlarda yetişmiş hiç kimsenin, başkasının bekçiliğine ihtiyacı yoktur. Hoş diğerlerinin de yoktur.

Çıplaklık seks demek değildir Karagöz. Bunu sadece sekste var olabilen ya da varlık gösteremeyen insanlar düşünür.

Bakış açısı işte. Ben sahilde kimsenin vücuduyla ilgilenmem, ama bir başkası sahile adım atar atmaz Dünyası ters dönebilir. Bunlar tamamen kişinin kendi bakış açısıyla ilgili durumlar.

O bahsettiğiniz dergileri ben bilmiyorum. Anlaşılan siz oldukça fazla okumuşsunuz, benden iyi biliyorsunuz.

Çıplaklık konusunda aynı düşüncedeyim. Ve bu düşüncem, çok basitleştirerek yazdığınız gibi milletin karısının, kızının ortalıkta çırılçıplak dolaşması anlamında değil. Böyle algılamış olmanız, sadece sizin bakış açınızın ürünü.

Ben sadece estetikten bahsetmiştim. Sadece bu bakış açısıyla bakmak çok zor değil mi sizin için.

Not: Bu yazdıklarıma elbette cevap yazabilirsiniz. Ancak ben son kez yazdım. Zaman kaybı benim için. Kolay gelsin size...

Bu sözlerinizden sonra size laf anlatmak bana zul gelir EyvAllah