Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.08.12, 20:26   #15
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1431
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32418
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Ticarette kadın vücudunun sömürüsü - Metalaştıramadıklarımızdan mısı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
Serserigezgin siz yazmış olduğunuz için tekrar yazıyorum. Yoksa yazmayacaktım. Ne hormonmuş sizdeki de arkadaş. Hormonlar deyip çıkıyorsunuz işin içinden. Ne kadar masumsunuz. Bizim de var hormonlarımız biliyor musunuz? Kadınların tamamına yakını, hormonlarım yüzünden deyip, yapmıyor erkeklerin yaptıklarını

Eğer yazdıklarımı en başından itibaren okumuş olsaydınız, bu sömürünün farkında olduğumu ve rahatsızlığımı da anlamış olurdunuz. Benim derdimin, bunun sorumlularının erkekler olduğunu anlatmaktı.

Düşüncemiz de var, aklımızda var, algılarımız da açık. Bir de yazdıklarımızı anlayacak erkekler olabilseydi çevremizde...
Sizi gayet iyi anlıyorum düşüncelerinizi tekrar okudum.. açmak gerekirse benim üzüldüğüm nokta kadın bedeninin sahada kullanılmasıyla alakalı tepkinizi normal olarak belirtmiş olmanız ve tabiki bunda bir sebeb aramamış olmanız,ve bunun sorumluluğunu bize atmış olmanızdır..

Belkide haklısınızdır bugün sahadakilerin çoğunluğu erkek olduğu için onların tadına ve zevkine göre şekillendi bu piyasa.. ama bu tamamen kadınları sahanın dışına itemez..

Hiçbiriniz kukla değilsiniz ama hiçbirinizde bugüne kadar kendi aranızda oluşturduğunuz topluluklarda hedeflerinizi tam olarak belirleyebilmiş bile değilsiniz.. feminist oluşumda bile yaptığınız en büyük yanılgı kendinizin tamamen suçsuz olduğuna inanmanızdır ve tüm günahı bize atmaya heveslisiniz(zaten öyle yapıyorsunuz çoğul konuşuyorum üstünüze alınmayın ha)

En basitinden açın televizyonunuzu bugün "kim kimle yatmış" kim kimle çıkıyor" gibi yada "pınarın müthiş frikiği yok bilmemne"(böyle böyle vs vs devam eder) gibi magazin programlarına,yada güzellik yarışmaları yada yada biri bizi gözetliyor yok survivor,desti izdvaç gibi vs vs devam eden programları izleyerek, en seksi giysiler yada yılın en seksi hareketleri gibi bir tür zırvalık içeren bir sürü dergi(Karagöz'ün bahsettiği dergilerin yüzde sekseni bu tür bilgilerle(!) donatılmış) içerikleri alarak sizde bunlara prim vermiş oluyorsunuz

Kendi aranızda yaptığınız tüm örgütlenmeler bile maalesef sözde kalmakta yada genetiğinizde böyle bir şey yok..(tarihtede yok zaten çok az)

Tekrar söylüyorum İlk adımın kadınlar tarafından atılması gerektiğini düşünenlerdenim bunun için bizi sorumlu tutmanız yanlış.. kukla değilsiniz kendi bedeninize kendiniz sahipsiniz ve bunu sadece "para için yapmak" gibi bir sava getirmenizde yanlıştır(hoş bu yanlışıda tartışmak lazım malum güce tapan bir yapınız var sonuçta)

İlla bir uyanıştan bahsedeceksek bu sizden başlamalıdır.. çünkü dünyanın "ana"sı sizsiniz ilk insan yavrusu sizden sütü alır ve ilk cümleleride sizden öğrenir.. siz kadınlar savaşların arkasında olan kişilersiniz her zaman.. tanrı erkeği yarattığında sen dünyayı yöneteceksin der ama kadını da yarattığında derki sende erkeğini yöneteceksin..

Hormonlardan bahsederken şu ayrıntıyı da unutmamak lazım bizim işleyiş yapımız çok farklıdır ve sizden daha çok çalışır neden bilimadamları(isviçreli demiyorum bak^^) erkeklerin beyin yapılarının her dakikada başka türlü düşündüklerini ispatlamışlardır?.. (tabi yinede işi hormonlara yıkmıyorum zaten tamam bizdede çatlak var)

Sizin yapınıza göre tarafsız düşünmeye daha elverişli olduğunuz kaanatindeyim ama bunları anlamanızıda bekleyemem çünkü en basitinden kendi vücudunuza bile yılda milyonlarca kimyasala maruz bırakarak en büyük kötülüğü kendinize yapmış oluyorsunuz bunun size getiriside sadece sahte bir güzellik ve çekicilik oluyor aramızda daha çok konuşulmasını sohbetlere konu olmanızı sağlıyor(Gerçek ama acı maalesef.. baştan söyleyeyim bu cümlemi isyankar bir nitelikte söylüyorum burda isyanım hemcinsimedir..)

Bence en büyük sorun sizin örgütlenmeye ve dayanışmaya,ve hemcinsiniz için iyi bir ideolojiye sahip olamayacak olmanızdır hiç sanmıyorum ama bunlara ne zaman sahip olursanız işte o zaman uyanırsınız.. zaten siz uyandınız mı bizlerde arkanızdan gelmek zorunda kalırız..(bu saatten sonra anca cennette uyanırız sahi cennet bile sizden daha iyilerini vaad ederek kurulmuş ya huriler felan..)

Saygılar efenim..

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.