Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.08.12, 23:51   #17
CadII
Hotantu Kabilesinden

CadII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 229
Ettiği Teşekkür: 18504
Aldığı Teşekkür: 27288
Rep Derecesi : CadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzel
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Ticarette kadın vücudunun sömürüsü - Metalaştıramadıklarımızdan mısı

Sevgili Serserigezgin,

Sizinle birbirimizi anlama ihtimalimiz var. O yüzden yazacağım. Son kez söylüyorum, kadının meta olarak kullanılması çirkin. Ama bunu yapan kadın değil.

Bundan sonra yazacaklarım daha ilginç gelebilir okuyuculara ve bu konunun reytingini yükseltebilme ihtimali de oldukça yüksek. Umarım okuyanlar doğru algılar ve sağa sola çekmezler. Biliyorum ki; kendimi doğru ifade edebilme konusunda oldukça iyiyimdir. Bunu ben söylemiyorum, öyle diyorlar Ama bin çeşit insanın olduğu yerde, bin çeşit algı vardır. Artık herkes kendi görgüsü, bilgisi doğrultusunda nasıl yorumlarsa yorumlasın. Çok da ilgilendirmez beni.

Erkeklerin kadının görüntüsü konusunda ya da namusuyla ilgili olarak (reklamlarda ya da sokakta, ya da herhangi bir yerde), neden bu kadar kafa yorduklarını anlamış değilim.

Biz kendi namusumuzu, kendi davranışlarımızı, kendi giyim kuşamımızı, tartabilecek, bu konularda kararı tek başımıza verebilecek donanıma sahibiz.

Eğer bizi gerçekten düşünüyorsanız, bizi anlamaya çalışın. Annelerinizle, kızkardeşlerinizle, sevgililerinizle, karınızla ya da işyerinizdeki kadınlarla konuşarak anlamaya çalışın.

Cinsiyetimiz bizim seçimimiz değildi. Babamızın spermlerinden aldık kadınlığımızı. Siz de alabilirdiniz. Haa, seçim yapma şansım olsaydı, yine kadın olmayı seçerdim. Memnunum halimden.

Bir çift göğüs ve vajinadan ibaret değiliz hiç birimiz ( Bunu birileri sansürlemek isteyebilir. Olsun, bizim hayatımız sansür üzerine kurulu zaten) Bunlar dışında yok birbirimizden farkımız.

Siz erkekliğe adım attığınız anlarda, küçücük bir parçanızla vedalaşırken, aileniz, eşiniz dostunuz, herkesler büyük kutlamalarla, düğün derneklerle, kocaman hediyelerle sizi onure eder, erkekliğinizle gurur duymanızı sağlarlar ya. Biz de tersi olur. Genç kızlığa adım atmak, utanılacak bir şey gibi algılatılır size. Halbuki yoktur aslında birbirimizden farkımız ( Kızım olursa, kutlama yapacağım onun için )

Cinsiyetimizin getirdiği fiziksel acılar çekeriz, kendimize kendimizin bile katlanamadığı, hormonlarımızın rutin olarak bizi alt üst ettiği günlerimiz vardır. Bizi hissedin bugünlerde, anlayışlı olun.

Eğer bizi gerçekten düşünüyorsanız, bırakın hakkımızda atıp tutmayı, hayatı paylaşın bizimle. Hafta sonu işler yığıldığında, bizim görevimizmiş gibi algılamayın. Ne yapabileceğinizi sorun. Buna da yardım demeyin. İşveren miyiz biz? Budur paylaşımın asıl adı.

Eğer bizi gerçekten düşünüyorsanız, bebeğimizi emzirmek için bir gecede on kez kalktığımızda, emzirme işlemi bittikten sonra bize "sen uyu, dinlen, gazını ben alırım" deyin ve yapın bunu.

Eğer bizi gerçekten düşünüyorsanız, kahveyi ya da hoşa gidecek her şeyi bizden beklemeyin. Siz de yapabilirsiniz.

Eğer bizi düşünüyorsanız, hormonlarımız suçlu, biz suçsuzuz demeyin. Bu yüzden beynimizi, kafamızı örtmeye çalışmayın, pembe otobüs zırvalarına başvurmayın. Mavi otobüs zırvası yapabilirsiniz kendiniz için Bizim de hormonlarımız var.

Eğer bizi düşünüyorsanız,cinsiyetimizden dolayı bir şeyleri dikte etmeye çalışmayın. Bizim de donanımız var. İşimizde, gücümüzde destekleyin bizi. Unutmayın, her başarılı kadının arkasında bir erkek vardır. Her başarısız kadının arkasında da onu köstekleyen bir erkek...

Sonuç olarak, almayın kadını reklamlarında kullanan ürünleri

Saygı bizden efenim

Dip Not 1. Serserigezgin, bu yazı sana ithafen yazılmadı, üstüne alınma
Ama okuyan herkese bir parça ayna olabilirse çok sevinirim

Dip Not 2. Okudum da güzel yazmışım. Bunu burdan alıp, başka forumda yayınlayan olursa, sonuçlarına katlanmak zorunda kalır

En Önemli Dip Not: Can, sen bunları okuyamıyorsun şu anda biliyorum. Ama okuyacaksın nasıl olsa. Tüm bu yazdıklarımın seninle ilgisi olmadığını da biliyorsun. Teşekkür ederim varlığın için, hayatımda olduğun için...

H.
CadII isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.