Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.08.12, 03:15   #18
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ticarette kadın vücudunun sömürüsü - Metalaştıramadıklarımızdan mısı

Tartışma (zaten) almış başını gitmiş. Bu nedenle uzun uzadıya yazarak tartışmaya katılmıyacağım.
(Katılırsınız veya katılmazsınız) Konuya bir kaç saptama eklemeden de geçemiyeceğim.
CadII'nın yorumlarının büyük bölümüne katılıyorum ve yanllış anlaşıldığına inanıyorum.
Elbetteki,
Bir kadının, erkeklerin şehvet duygusuna hitap ederek, çıplak vücudunu sergilemesi hoş bir davranış değil, elbetteki bu duruma (başta kadınlar) olarak tepki gösterilmeli ama bu arada çıplak kadın vücudunun alıcısı durumundaki erkeklerin de, bu oluşuma yol açtığı unutulmamalı.
Unutulmaması gereken bir başka konu da,
Çıplaklık, kadın vücudunun sergilenmesi hiç bir ulusun kültürü değildir. Batı kültürüymüş gibi lanse edilmesi yanlıştır.
Bu bir kapitalist (moda) akımıdır.
Kapitalist düzende, daha çok mal satabilmek için tüketimi körükleyecek her yol mübahtır.
Kapitalizmin kadınlarda ve erkeklerde körüklediği, daha güzel ve çekici olmayı empoze eden reklamların etkisiyle ortaya çıkan, daha dikkat çekici olmaya dönüşen bir yarıştır.
Konuya salt kadın çıplaklığı açısından bakmakta yanlıştır.
(Çıplak olmasa da) İnanmadığı (kötü) bir malı satmak için milyon dolarlar alarak reklamlarda oynayarak halkı aldatan, yanıltan sözde ünlüler, çıplak poz veren kadın mankenden daha mı onurlu ve namuslulardır? Namus sadece kadın olunca, çıplaklık olunca mı söz konusudur?
Bu kapitalist düzenin medyası değil midir?
70-80 yaşlarındaki nine-dedelerimizi sirk maymunlarına çevirip oynatan alay konusu yapan?
Kadın vücudunun bir meta giibi sergilenmesi, satılması, başka bir malın satılmasına aracı olarak kullanılması hoş değil ama tüm suçu da çocukluğundan beri mankenliğe özendirip şartlandırılmış genç kızlarımızın üzerine atmak çözüm değil.

Not: İsim vermiyeyim ama, yıllar önce Tv kanalımızın birinde Çocuk Şarkı Yarışmasının düzenleneceği reklamlarını duyunca, RTÜK'e hemen bir yazı yazmıştım ve bunun yanlış olacağını, (küçük yaştaki çocukların boyanıp süsleneceğini, aşk şarkıları söyleyeceklerini, alkışlanacaklarını, (sözde) popüler olacaklarını, çocukların okumaktan çok, şakrıcıve manken olmaya heveslendirileceğini) engellenmesini istemiştim.
Ama (sözde) çok muhafazakar milletvekillerinden oluşan RTÜK'ten çıt çıkmadığı gibi yarışma, büyük beğeni toplayıp bütün hızıyla devam etmişti.
Suç, kadın,erkek, çocuk demeden çerez yapıp harcayan sistemdedir.
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.