Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.08.12, 19:44   #9
Rukia
« En Akıllı Bızdık »

Rukia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 177
Ettiği Teşekkür: 9714
Aldığı Teşekkür: 15796
Rep Derecesi : Rukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Cerrahpaşa'da bir doğum kâbusu

Bahsi geçen yer çok büyük ve fazlasıyla asistan yetiştiren bir hastane. Hergün yüzlerce kişinin geldiğini ve imkanlarının hastalarla yeteri kadar ilgilenecek düzeyde olmadığını biliyorum. Yer sıkıntıları, zaman sıkıntıları malesef devlet hastanelerinin tümünde var. Oda boşalsın da odaya girelim ya da ameliyathane için zamanı bekleyelim demek zorunda kaldığımız durumlar oluyor.

İlk müdahaleyi asistanların yapmasını olayın gidişatını bilmedikleri için olduğunu düşünüyorum. Asistanların da ileride iyi bir doktor olabilmeleri için bizzat bu aşamadan geçmeleri gerekiyor çünkü. Diğer türlü böyle kritik bir durumda olan hastaya asistanları vermezlerdi, vermemeleri lazımdı.

En büyük hastaneden kendi şehrimdeki en küçük hastaneye kadar bu tip durumlar oluyor. Daha dün arkadaşım hatalı ameliyatla hayatını kaybetti. Fakat bu olayları çözecek ya da önleyecek şey doktoru dava etmek ile çözülecek bir şey değil. Davayı kaybeden kişi elbette doktor olur, mesleğini kaybeder, cezasını çeker. Fakat asıl üzerinde durulması gereken hastane kurumlarını yöneten kısım, devlet hastanelerine ayrılması gereken bütçeyi alakasız yerlere kullanıp asıl bu olaya neden olan kişilerdir.

Bebeğe ve ailesine gerçekten üzüldüm, umarım başka kimsenin başına gelmez. Ama bu gidişatla biliyorum ki gelecek...
Rukia isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Rukia'in Mesajına Teşekkür Etti.