Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.08.12, 14:17   #10
Ilgın
Gerçek Üye

Ilgın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 17
Ettiği Teşekkür: 846
Aldığı Teşekkür: 4362
Rep Derecesi : Ilgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Gizli Anların Yolcusu | Ayşe Kulin

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Jazz Mesajı göster
Keşke yorumunda konuyu açık etmeseydin...

Herneyse, kitabı ben de okudum ve bazılarımızın yaptığı gibi kitapta anlatılan ilişkiyi yargılayacak da değilim. Ancak benim takıldığım nokta konu başlığındaki "Ayşe Kulin tabuları yıkmayı deniyor" cümlesi; rahmetli Duygu Asena'nın Paramparça kitabını okuyanınız var mı bilmiyorum ama bu konu ile ilgili tabular bundan seneler evvel yıkılmıştı zaten; Ayşe Kulin daha yeni mi deniyor yıkmayı? Geçmişler olsun Ayşe Hanım...

Bu arada Ayşe Kulin'in otobiyografik kitabı, Adı: Aylin'i tek geçerim...
Ben aşağı yukarı hafta bir kitap okuyan birisiyim. Okuyacağım kitabın yorumlarını onceden takip ederim, ama bu yorumların benim o kitabı okumamda bir belirgin nedeni olmaz. Sadece bakışların ve dimağın kitabın içindeki bazı gizli anlamları görüp görmediğini anlamaya çalışırım. Zaten bu kitabı okumak isteyenler nette arasalar her şeyi birebir görebilirler. Benim bu konuda, gizli bir şeyi açık ettigim falan yok. Kitap forumlarında konu en ince noktasına kadar açık edilmiş. Dahası kitabın tanıtım açıklamalarında bile neyi işlediği yazar tarafından açık edilmiş. Bence sende acele edip hızlı bir yorum yapmışsınız. Ben kitabın özetini falan vermedim. Sadece sağır Sultan'ın bile duydugu konuyu izah ettim.

Kitabı okuyacaklar konudan çok edebi tarafı arayacaklarsa çok ararlar. Biyografilerde edebi ayrıntılar aramak biraz iyimserlik olur. Ama biyografiler insanların daha çok ilgisini çeker. Ben bu kitapta edebiyat dunyasını ilgilendirecek pek bir şey bulamadım. Dar bir çerçevede abes bir konuyu işlemiş. Çerçeveyi biraz genişletse konuyu biraz farklı detaylara soksa daha rahat okunurdu. Kısacası okumayanlar çok şey kaybetmiş olmaz. Ben okuyanlar cephesinde olarak çok şey kazandığımı söyleyemem. Saygılar.