Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.08.12, 04:22   #10
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131274
Aldığı Teşekkür: 42658
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Dünya da en çok kullanılan 5 Dil

Halbuki, bende tüm verilen sayilarin yanlis olabilecegin kanisindayim.

Misal olarakta, konu 2010´da yazilmis olsa desek 2 milyari gecen nüfusu vardi sadece cinin, hindistanin nüfusu, 1,1 veya 1,2 milyar civarindaydi, Pakistanin 750-800 milyon civarinda.

Azerilerden bahsedildi, buradada Eski Türkce konusanlar var elbette, eski yogoslavya bölümünde, bayagi net bir sekilde Türkce konusabilenler var, Bulgaristanin bütün cabalarina karsi, ne Türk toplumunu kurutabilmislerdi, halbuki simdi yeniden, sayilari azaldigi icin, Türkce konusan toplum cogaldi.

Eskiden demir perde arkasinda saklanip, her 10 yilda Türkce konusan Genc toplumu, sinirlari acip, def etmisti, geriye kalan yasli halk bir gün ölüp, Türkcenin unutulacagi kanisindaydilar, bu hesap tutmadi.

Yünanistan sinirlari icindede, Türkce konusabilen Toplum var.

Hindistanda urdunun ismini kimler verdi zannediyorsunuz.

Kuzey Afganistan, Kuzey Pakistan, taki sibiryaya kadar Türkce terimler kullanan soydaslarimiz bulunuyor.

Kendim Cine gitmedim, tarihsel gelismesi nedeniyle, her Dinastide yeni harflerle ugrasiyorlardi, kuzeyinde ama bayagi Türkce terimler kullananlar olmasi lazim.

Birde cikip buralara geldigimiz yerlere bakarsak Eski Türkce olarak Türkcemizle karsilasabiliyoruz.

Herhalde simdi kullandigimiz Türkce, zamanla degismis, gelismis, bir birinden fark atmis durumda.

Benim kullandigin Microsoft enkarta 2005 programinda bunlarin yeri var, yaziyor.

Sadece Osmanli Imparatorlugu sayesinde, getirdiler basimiza Zionistlerle, Yünan hükümdarlarini, koydular önemli noktalara onlari, bizlerde benligimizi unuttuk.

Maalesef simdilik sadece 1923´ten sonra olan olaylari göz önümüze getiriyoruz ve bütün bencilligimiz, bunun üzerine dikili.

Halbuki artik su Türkiyemiz uyansa, sahip cikmaya kalksa, Iran halki bile yönetimini birakip, bize yanasmiya kalkar.

Halbuki Iran yönetimi, halkini basinc altinda tutup, türkiyeden uzaklastirmak istiyor.

Cevremde olan Hindistanlilarla, Pakistanlilarla devamli bu konulari tartisiyoruz, bularda sicak gözle Türkiyeye bakiyor.

Kuzey Afganistani simdi hic acmiyayim, tam olarak yakindirlar.
Amerika oraya girmeden evvel, ilk önce Taliban yardimiyla Kuzey Afganistan Generalini Öldürtmüstü. Onlarda artik bunun bilincinde, yavas yavas uyaniyorlar, Amerikanin ve Zionistlerin hesabi burada tutmadi.

Ya bu konuda tam lastik oldu, Türkceden basladim Dünya Politikasina gectim.

Bir dahaki rumuzumu Evliyayami degistirsem, diye düsünmekteyim.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.