Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.08.12, 16:29   #13
Ilgın
Gerçek Üye

Ilgın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 17
Ettiği Teşekkür: 846
Aldığı Teşekkür: 4362
Rep Derecesi : Ilgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Gizli Anların Yolcusu | Ayşe Kulin

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Jazz Mesajı göster
Ben gizli bir konunun açık edildiğini falan söylemedim. Daha doğrusu açık edilen konunun gizli bir konu olduğunu söylemedim desem daha doğru olur. Kitabın özetinin verildiğini de düşünmüyorum; kaldı ki "homoseksüel bir ilişkiyi işlemiş" cümlesi zaten kitabın özeti olmaktan çok uzak. Ayrıca ben kitabın edebi bir değerinin olduğunu da söylemedim; öyle olduğunu düşünsem söylemekten de çekinmem...

Gizli Anların Yolcusu biyografik bir kitap değil, sadece kurgulanmış bir romandır...

Bu arada bir önceki yorumumdaki bir hatayı düzeltmek isterim; Adı: Aylin, otobiyografik değil, biyografik bir romandır...
Kitabın işlediği tema bilinmezse nasıl alıpta okunur? Homoseksüel iliski konusu kitabın neredeyse tamamına yansımış. Ahmet Altan'ın " aldatmak" kitabı gibi tek düze. Herkes bir kitabın konusundan hoşlanacak diye bir kural yok.

Ayrıca ben bu kitabın bir biyografi olduğunu söylemedim, sadece Kulin'in diğer kitaplarında Adı Aylin, Türkan, gibi kitaplarını kastederek söyledim. Yıllarını kitaplara vermiş biri olarak hangi kitabın biyografi hangilerinin kurgu olduğunu bilirim. İthamlarda biraz dikkatli olursak konuları daha iyi anlamış oluruz.