Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.08.12, 15:32   #1
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75973
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart İmam Hatipleri Yere Göğe Koyamayan Milletvekili... Senin...

... söylediklerinden kısa bir alıntı yapayım önce...

Alıntı:
AKP’li Boğa, 22 Ağustos’ta seçim bölgesi Muğla’da katıldığı İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’nin pilav günü etkinliğinde, “Şu anda bir şans geçti elimize. Biz bütün okulları, elbette bu okulların kaydında kuydunda sayıyı artıracağız. Ama bütün okulları imam hatip okulu yapma şansını elde etmiş durumdayız. 4+4+4’ten sonra Kuranıkerim ve peygamberimizin hayatının seçmeli ders olmasından sonra bu şansımız var.

Bununla birlikte, imam hatip liselerine kayıt sayısının artırılmasının ve diğer okullarda söz konusu seçmeli derslerin teşvikinin tarihini bilen, milletini seven, inancıyla barışık, küresel yenilik ve gelişmelere açık bir nesil yetiştirilmesine yardımcı olarak Türkiye’nin geleceğine yarar sağlayacağı görüşümü muhafaza ettiğimi yineliyorum. Takdiri yüce milletimizin aziz vicdanına havale ediyorum...
Bu sözlerinin üzerinden daha 1 hafta geçmeden bugün basına yansıyan gerçek ise şu...

Alıntı:
Ancak Boğa’nın bu açıklamalarına karşın torununun eğitimi için farklı düşündüğü ortaya çıktı. Boğa’nın torunu için tercih ettiği okulun, “imam hatipler” ya da “tarihini bilen, milletini seven, inancıyla barışık bir nesil yetiştirecek bir içerikle” de uzaktan yakından ilgisi bulunmuyor. Boğa’nın torunu, doğrudan Fransızca eğitim veren, müfretadının içeriği de tamamen Fransa tarafından belirlenen bir okulda öğrenim görüyor. Boğa’nın, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda uzman olarak görev yapan kızı Tuğba Hatipoğlu’ndan torunu M.H. için ailesi Ankara’daki Fransız okulunu tercih etti. Boğa’nın torunu, okulla doğrudan Ankara’da Fransa eğitim bakanlığına bağlı olarak Fransız müfredatıyla eğitim veren Charles de Gaulle Lisesi’nin (Lycée Français Charles de Gaulle) anasınıfıyla tanıştı. Milletvekili Boğa’nın torunu, anasınıfına Charles de Gaulle’de başladı ve ilk eğitim ve orta öğrenimini burada aldı
.
Çıkan bu haber ile ilgili savunman ise şöyleymiş...

Alıntı:
Ali Boğa, Cumhuriyet’in sorusu üzerine, Fransız okulunu seçmelerinde damadının diplomat oluşunun belirleyici olduğunu belirterek şunları söyledi: “Amerika’da ya da başka ülkelerde imam hatip okulu yoksa biz ne yapalım? Fransız okulu, diplomatlara dünyanın her yerinde gittikleri ülkelerde geçiş imkânı sunun bir okul.

Torunum da babasının sürekli dünyanın her yerine gitmek zorunda olduğu için, eğitimde gittiği ülkelerde sorun yaşamasın istedi. Amerika, Afrika, Asya, dünyanın her yerinde muadili olan, her yerde geçiş imkânı sağlayan tek okul da bizdeki bu Fransız okulu. Dolayısıyla çocuğun gideceği ülkelerde intibak sorunu yaşamaması için bunu tercih ettik.”
Sabah bu haberi okuduktan sonra bunu paylaşıp terbiye mi bozmadan nasıl yorumlarım diye çok düşündüm. Önce terbiye mi bozup iyice bir rahatlamam gerekti ve şimdi paylaşıyorum...

Bütün okulları imam hatipe döndürebilme imkanının elinize geçmesiyle ilgili attığın zafer çığlıklarının sebebini dayandırdığın gerekçeler şunlardı; "tarihini bilen, milletini seven, inancıyla barışık, küresel yenilik ve gelişmelere açık "...

Şimdi bundan yola çıkarak torunun için "tarihini bilmeyen, milletini sevmeyen, inancıyla barışık olmayan, küresel yenilik ve gelişmelere kapalı çağdışı bir insan" tanımlamasını benim yapmama gerek yok sanırım.

Eğer o sevinçle söylediklerine gerçekten inanıyorsan üstte tırnak içinde yazdıklarımı torununa söyleyen sensin...

1-2 gün içinde tekrar bir açıklama yapıp suçu eğitim sistemine atacağına dair kalıbımı basarım. Peki sen neden milletvekili seçildin? Neden iktidardasın? Ve hiç bir çağdaş memlekette kabul görmeyen bu eğitim sistemini düzeltmek yerine, neden hala tamamen çağın dışına atacak uygulamalara destek veriyorsun? Eğitime vurulan her darbede neden zil takıp oynuyorsun?

Kendin ve ailen için istemediklerini başka ailelere ve onların çocuklarına dayatmanın vebalini nasıl ödeyeceğini düşünüyorsun? Bu ülkenin okullarında yetişen gençlere Dünya üzerinde kabul görmeyecek bir eğitim şeklini, zafer çığlıklarıyla sunmayı nasıl vicdanına sığdırabiliyorsun?

Resimlerini gördüm gazetelerde. Kalıbın falan yerinde. Keşke içinde de o kalıba uygun bir ADAM olsaydı...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
20 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.