Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.08.12, 17:27   #19
CadII
Hotantu Kabilesinden

CadII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 229
Ettiği Teşekkür: 18504
Aldığı Teşekkür: 27288
Rep Derecesi : CadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzel
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Paşabahçe Şişe Cam Fabrikası

Bir zamanlar oturup, kadeh tasarlamıştım. Kimsede olmayan. Bana ait olacaktı sadece. Prag' ta dolaşırken, gözlerime inanamadım. Tasarladığım kadehi bir başkası da hayal etmiş ve üretmişler. El yapımı. Dünyanın parasını verip, satın aldım. Ne de olsa benim tasarımımdı Bir kaç yıl sonra, bu kez ülkemde dolaşırken, Paşabahçede gördüm aynısını. Görevlilerle ayaküstü sohbet ettik. Meğer benim Prag' tan aldığım kadehler, Paşabahçe ürünüymüş, başka markada satılıyormuş (Bu başka ürünlerde de olmuştu. Kan çekiyor işte ).

Özeldir Paşabahçe. Fabrikanın yıkılması üzücü. Olduğu gibi bırakılıp, çevre düzenlemesi yapılıp, küçük bir alanda turizm amaçlı üretime devam edilebirdi.

Ankara' da tren yollarına ait atölyeler, harika bir sanat merkezine dönüştürüldü. Sergi salonları, tiyatro atölyeleri barındıryor içinde. Cer Modern. Harika oldu.

Neden yıkıp yok etme konusunda bu kadar istkli yönetimler anlamıyorum. Ülkenin ilk fabrikalrından olan Nazilli Basma Fabrikasını da yerle bir ettiler. Üstelik içindeki tarihi makinelerin ne olduğu konusunda kimsenin bir fikri yok. Harika lojmanlarını yıkıp, ucube bir park yaptılar.

Geri kalmış ülkenin, geri kalmış beyinlerinin icraatı bunlar. Söyleyecek söz bulamıyorum

H.
CadII isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.