Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.08.12, 02:34   #18
yusufdemir55
Yeni Üye

yusufdemir55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2
Ettiği Teşekkür: 12
Aldığı Teşekkür: 63
Rep Derecesi : yusufdemir55 Karimasını arttırmak için doğru yerdeyusufdemir55 Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İmam Hatipleri Yere Göğe Koyamayan Milletvekili... Senin...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
... söylediklerinden kısa bir alıntı yapayım önce...

Bu sözlerinin üzerinden daha 1 hafta geçmeden bugün basına yansıyan gerçek ise şu...

Çıkan bu haber ile ilgili savunman ise şöyleymiş...

Sabah bu haberi okuduktan sonra bunu paylaşıp terbiye mi bozmadan nasıl yorumlarım diye çok düşündüm. Önce terbiye mi bozup iyice bir rahatlamam gerekti ve şimdi paylaşıyorum...

Bütün okulları imam hatipe döndürebilme imkanının elinize geçmesiyle ilgili attığın zafer çığlıklarının sebebini dayandırdığın gerekçeler şunlardı; "tarihini bilen, milletini seven, inancıyla barışık, küresel yenilik ve gelişmelere açık "...

Şimdi bundan yola çıkarak torunun için "tarihini bilmeyen, milletini sevmeyen, inancıyla barışık olmayan, küresel yenilik ve gelişmelere kapalı çağdışı bir insan" tanımlamasını benim yapmama gerek yok sanırım.

Eğer o sevinçle söylediklerine gerçekten inanıyorsan üstte tırnak içinde yazdıklarımı torununa söyleyen sensin...

1-2 gün içinde tekrar bir açıklama yapıp suçu eğitim sistemine atacağına dair kalıbımı basarım. Peki sen neden milletvekili seçildin? Neden iktidardasın? Ve hiç bir çağdaş memlekette kabul görmeyen bu eğitim sistemini düzeltmek yerine, neden hala tamamen çağın dışına atacak uygulamalara destek veriyorsun? Eğitime vurulan her darbede neden zil takıp oynuyorsun?

Kendin ve ailen için istemediklerini başka ailelere ve onların çocuklarına dayatmanın vebalini nasıl ödeyeceğini düşünüyorsun? Bu ülkenin okullarında yetişen gençlere Dünya üzerinde kabul görmeyecek bir eğitim şeklini, zafer çığlıklarıyla sunmayı nasıl vicdanına sığdırabiliyorsun?

Resimlerini gördüm gazetelerde. Kalıbın falan yerinde. Keşke içinde de o kalıba uygun bir ADAM olsaydı...

Bunlar, fakir fukaranın çocuklarının imam hatip'e gitmesini isterler. Kendi çocuklarınıda amerika'larda, ingiltere'lerde okuturlar.