Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.08.12, 13:02   #35
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İmam Hatipleri Yere Göğe Koyamayan Milletvekili... Senin...

''AKP'nin, çoğunluğu İmam Hatip kökenlidir, politikalarını beğeniyor musun? diye sormuştum.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster
akp yede oy verdiyse kesin Atatürk düşmanıdır, Tabi dilediğini düşünebilirsin,çünkü siz Atatürkün velayeti üzerinde evlatlarısınız, öyleya biz el sayılırız
Soruma açıkca cevap vermeyip, demogiji ile geçiştirmişsin.
(Açıkça yazmadığıniçin) Yukarıda ki açıklamandan AKP'ye gönül veya oy verdiğin anlamını çıkarıyorum.
AKP'nin Atatürk düşmanı olup olmadığını (senin haricinde) bütün forum biliyor.

Sizin ve Forum üyelerinin (hemen hemen tümünün) 18 yaş üzeri olduğunu varsayarsak, tüm üyelerin olaylara din ve siyasi bakış açısı kemikleştiği için değişmesi çok güçtür.

Çünkü;
Yapılan bir çok araştırmalarda anlaşılmıştır ki, bir insanın siyasi veya dini
inancının oluşma yaşı 10-16 yaşları arasındadır.
Bu yaş grubundan (10 yaş altı) daha önce yapılan dini veya siyasi etkileme çabalarının kalıcı olmadığı, çocuğun ileriki yaşlarda düşünce yapısında değişimler yaşadığı, şartlandırıldığı düşünceden uzaklaştığı görülmüştür.
Bu yaş grubundan daha sonra (16 yaş üstü) yapılan dini veya siyasi etkileme çabalarının pek etkili olmadığı , 10-16 yaşından itibaren edindiği (hemen hemen) kemikleşmiş düşünce yapısıyla 16 yqşından sonra (başka fikri) propagandalardan veya gerçeklerden pek fazla etkilenmediği, binlerce denek üzerinde gözlenerek kanıtlanmıştır.

Bu nedenle (özellikle) 1980 darbesi sonrası (Atatürkçülük ve Laiklik) maskesi takınan güçler bir taraftan Atatürkçüymüş gibi davranırken, diğer taraftan da , Atatatürkçülükten ve laiklikten gittikçe uzaklaşmışlardır.
Yeni yetişen gençlik de, bir taraftan Atatürk'ü ve Demokratik Cumhuriyeti yıkacak hareketlere destek verirken, diğer taraftan da, kendilerini demokrat ve Atatürkçü sanmaktadırlar.
Amerika'nın Yeşil Kuşak Projesi ile dini duyguları ve örgütleri destekmesi ile, Geçmişte kat be kat daha demokratik ve laik olan Afganistan, Pakistan, İran, Irak,Mısır,Cezayir, Libya gibi ülkeler şeriat yönetimine kaydıkları ortadayken hala ''İmam Hatipleri destekliyorum ama, dini eğitimin yoğunlaştırılarak yayılmasının, şeriata kaymaya yol açmayacağını sanıp, ''biz başkayız canım bize bişi olmaz!'' sanılması, en basit tanımıyla gaflet olarak değerlendirilebilir.
Amerika, (tam olarak) ele geçiremediği, sömüremediği ülkeleri, kendine bağlı mollar kullanarak, bağımsız yapılarını yok etmektedir.
Geçmişte, Hümeyni, Usame, Barzani,Talabani ve benzeri karakterler Amerika'da yıllarca eğitilmiş, kollanmış ve desteklenmiş daha sonra hedeflediği ülkeleri (din maskesi kullanarak )ele geçirmeleri sağlanmıştır.
Bu molların hedef aldığı ülkelerde şu an şeriat yönetimi uygulanmaktadır ama Amerika'ya ne gam Suudi Arabistan benzeri şekilde onları sömürmektedir.

Her kim olursa olsun, devlet bütçesinden dini eğitim verirse bu demokrasiye ve laikliğe aykırıdır.
Üstelik,
Bilgili İmam yetiştirmek için açılmış İmam Hatiplerle,
zamanla (çaktırmadan) liselere çevrilmesi, daha da ileri giderek, İmam Olamıyacakları bilindiği halde, kız öğrenci alınmasına kadar gitmiş İmam Hatipleri bir tutmana bayıldım doğrusu.