Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.09.12, 12:18   #15
Zümrüd-ü Anka
Tam Üye

Zümrüd-ü Anka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 25
Ettiği Teşekkür: 325
Aldığı Teşekkür: 1040
Rep Derecesi : Zümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Olu Gibi
Standart Cevap: Sakarya'da tahliye olan tecavüzcüler alkışlarla karşılanmış

Kenarlara dizilmiş sandalyelerde kadınlar, onların çocukları ve 15-16’lık delikanlılar oturuyor. Kadınların neredeyse tamamının başı örtülü, ellerinde Yasin’ler, gözleri bir kapıda, mırıl mırıl dua ediyorlar. Burası velilerin sınavdaki çocuklarını bekledikleri bir okul değil. Burası Sakarya Adliyesi. Annelerin dua ettiği o kapının ardındakiler ise tecavüz davasının sanıkları. Aslında 18 yaşından küçük oldukları için sanık değil, suça sürüklenen çocuklar onlar. Mağdur Ö.C. 14 yaşında. 35 kişinin cinsel istismar ve tecavüzüne uğradı. Şimdi devlet korumasında. Bu görülen, davanın ilk duruşması.

Ö.C. yok burada. Hatta yakınları, arkadaşları da yok. Sadece annesi ve babası. Onlar da polis korumasıyla giriyorlar duruşma salonuna. Koridoru dolduran sanık yakınlarından korunmak için.

O yakınlar ki, adliyenin kapısından Ö.C.’ye destek için gelen avukatlara hakaret ederek girdiler. Şimdi de öfkeliler. Hem Ö.C.’ye hem de ailesine. Çünkü hiçbiri kabul etmiyor çocuğuna isnat edilen suçu. “Oğlum 14 yaşındaki bir kıza” Çok ama çok ağır olan bu cümlenin devamı, taşınacak gibi değil.

Arada bir kapı açılıp mübaşir bir avukat adı söyledikçe o anneler bir an olsun oğullarını görebilmek için yığılıyorlar kapıya. Saatler ilerledikçe gözyaşları da artıyor, okunan dualar da. Ve Ö.C.’nin hayatının bundan sonra çok zor olacağına dair işaretler de. Birinden “O kızı katletmek lazım” cümlesini duyuyorum. Diğeri “Kızlarına sahip çıksalardı” deyiveriyor. Bir başkası “İstanbul’dan kadın avukatlar gelmiş kıza destek için” diyor ve biraz önce dua okuyan dudaklardan ağır bir küfür dökülüyor. Ve Ö.C.’nin annesi ile babası çıkıyor duruşma salonundan. Yine polis eşliğinde. Bir uğultu başlıyor. Hakaretler, polis tarafından engelleniyor ama anne de baba da titriyorlar sinirlerinden. Yanlarına gidecek oluyorum, tersliyor baba beni. “Eğer kızıma destek olmak istiyorsanız, bizden konuşmamızı istemeyin” diyor, “Çocuğumuza yeni bir hayat kurmak istiyoruz”.

Yeni bir hayat. Oradaki ailelerin tamamının Ö.C.’yi suçlu buldukları bir yerde yeni bir hayat.

Akıllı ve iyi niyetli insanlara özgü bir ada olması için neler vermezdim; öyle bir yer olsa ben bile vatansever kesilirdim

Albert Einstein

Zümrüd-ü Anka isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Zümrüd-ü Anka'in Mesajına Teşekkür Etti.