Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.09.12, 16:32   #13
Zümrüd-ü Anka
Tam Üye

Zümrüd-ü Anka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 25
Ettiği Teşekkür: 325
Aldığı Teşekkür: 1040
Rep Derecesi : Zümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Olu Gibi
Standart Cevap: "Kadınlar, Erkeklerden Daha Ahlâklı"

Ya zaten haberlerden belli değil mi ? Kızına, yiğenine, öğrencisine, komşusuna taciz vs tecavüz eden erkekler; Sevgilisiyle bir olup kocasını öldüren, kocası işte ya da şehir dışındayken evine erkek alan, öğrencisiyle birlikte olan kadınlar ? Bunu kadınlar ahlaklıdır erkekler ahlaksızdır diye yorumlamamak lazım. Bu artık insanlık meselesi.

Toplum olarak ahlaksızlaştık. Eskiden mesela anlatırlar Osmanlı zamanında bir tas mı desem öyle bişey varmış da içine para koyarlarmış. İhtiyacı olan ihtiyacı kadarını alırmış fazlasını değil ve o adam günü gelip durumu iyi olduğunda zamanında aldığı parayı yerine koyarmış. O tas bu yüzden hiç boşalmazmış taşarmış arkadaşlar. Şimdi olsa bırak parayı tası, mermeriyle söker götürürlerdi.

Okullarda artık bu eğitim verilmiyor. Terbiyeyi aileden alıyor insan. Ne ekersen onu biçersin. Sevgi ekin, ahlak ekin, tarih ekin. Tarihini, nerden geldiğini bilmeden yetişiyor çocuklar. Cebine harçlık koymakla bitmiyor iş. Eğer çocuğuna gerekli ahlak dersini verirsen o çocuk ilerde kötü yola düşmez. Annem hep "Dikenin içinde gül de yetişir" derdi. Sen yeter ki gül ol, dikenler önünde eğilsin

Akıllı ve iyi niyetli insanlara özgü bir ada olması için neler vermezdim; öyle bir yer olsa ben bile vatansever kesilirdim

Albert Einstein

Zümrüd-ü Anka isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Zümrüd-ü Anka'in Mesajına Teşekkür Etti.